Konspekt zajęć z języka angielskiego dla grupy dzieci 5-letnich
w Gminnym Przedszkolu w Cisku (ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW)
Wiek dzieci: 5- latki
Data: 22. 06. 2017
Liczba uczniów: 27
Osoba prowadząca: Justyna Kowalski
Przedmiot: język angielski
Tematyka zajęć: Pożegnanie z bohaterami kursu.
Cele: Dziecko
- Powtarza piosenki wcześniej poznane.
- Powtarza kluczowe słownictwo z wcześniejszych rozdziałów.
- Aktywnie uczestniczy w zabawach.
Metody pracy:
- osobisty przykład nauczyciela,
- obserwacja i pokaz,
- metody żywego słowa,
- gry dydaktyczne.
Formy pracy:
- zespołowa.
Środki dydaktyczne:
- żółw z klockami,
- płyta CD,
- mata do gry,
- maskotki,
- zawieszki ze zwierzętami,
- kolorowe koła,
- puszka z planem lekcji,
- flashcards.
PRZEBIEG ZAJĘĆ
• Przywitanie i pytanie o samopoczucie.
• Piosenka The hello Cheeky song 1- cześć – śpiewanie i odgrywanie treści. CD1- nr 2.
• Rozłożenie maty do gry.
• Przedstawienie bohaterów kursu: Cheeky, Tom, Ellie, Rory. Piosenka Cheeky`s Town CD1- nr 2.
• Powtórzenie członków rodziny.
• Piosenki:
- „Close your eyes” numer 23 płyta Hello Cheeky 1,
- Clap and be happy- CD1- nr 30,
• Powtórzenie części ciała na podstawie flashcards. Zabawa w What`s missing? Dzieci razem z rodzicami bawią się w dotykanie swoich części ciała. Piosenka My body CD1- nr 10, What`s on the mat today?- CD1- nr 22 , Cheeky`s jungle gym- CD1- nr 11,
• Piosenka “The big and small song”- CD1- nr 17.
• Piosenka “Move your body” - CD1- nr 21.
• Liczenie palców od ręki.
• Liczenie klocków.
• Piosenka “The numbers song” - CD1- nr 19.
• Wspólne powtórzenie zwierząt na farmie. Położenie maskotek na flashcards. Piosenki:
- Rozdanie zawieszek, piosenka „Farmer Brown” CD1- nr 48,
- The tractor song” CD1- nr 56,
• Powtórzenie kolorów- kółka. Five brown bears- CD2- nr 23. Trasa do skarbu.
• Zakończenie zajęć- głuchy telefon. (Jeżeli zostanie czas)
• Piosenka na pożegnanie „Bye- bye Cheeky 1” numer 6.