X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 35271
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kolorowe motyle - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
Temat: „Kolorowe motyle”
Data: 21.06.2017r.
Prowadząca: Beata Wasilewska, Anna Popielarz
Cele ogólne:
- rozwijanie zainteresowań barwą lata
- usprawnianie percepcji wzrokowej
- rozwijanie umiejętności matematycznych

Cele operacyjne:
- wypowiada się na temat wysłuchanego wiersza,
- rysuje linie proste,
-rytmicznie porusza się wykonuje ruchy naprzemienne,
- współdziała z grupą,
- bierze udział podczas zabawy ruchowej,
- reaguje na umówiony sygnał,
- układa ciągi matematyczne 2- elementowe,
- łączy skrzydła motyli w identyczne pary,
- do określania ilość zbiorów stosuje metodę jeden do jednego,
- rozumie stałość elementów,
-klasyfikuje przedmioty według koloru,

Środki dydaktyczne:
- wiersz „Motyl” Wandy Chotomskiej
- małe i duże obrazki motyli
- kwiaty
-kredki
- Słoń wydmuchujący motyle
- płyta CD z nagraniem KINEZJOLOGIA
- tamburyno, grzechotki

Metoda:
-pogadanka
- podająca
- praktycznego działania
- elementy „Dziecięcej matematyki”
- Kinezjologia

Forma:
- grupowa
- indywidualna

Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie do tematu.
- słuchanie wiersza czytanego przez nauczyciela pt.„Motyl”

„Motyl”
Narysuję długi odwłok
Przy nim skrzydło niczym obłok
Jeszcze jedno skrzydło dam
Główkę, czółka i motylka małego mam

Wezmę pędzel oraz farby
Jakież piękne mój motyl ma barwy
Niczym tęcza siadł na kwiatku
Pomaluj jeszcze ze mną tatku.

Pierwszy motyl, to cytrynek mały
Drugi średni gdzieś sfrunął wysoko
Trzeci duży w plamki cały,
A ten czwarty ma na skrzydłach pawie oko.

Tych motyli coraz więcej
Z prawej strony, z lewej strony
Hen do góry frunął jeden a na dole dwa zostały.

-wypowiadanie się dzieci na temat wysłuchanego wiersza,

2. Latające motyle: Zabawa ruchowa- matematyczna: dzieci łapią w siatkę motyle
- klasyfikują je według kolorów, przeliczają w celu określania, których motyli jest mniej, a których więcej lub tyle samo.

3. Motyle i kwiatki - Łączy motyla z kwiatkiem do określania liczebności motyli i kwiatów - Zastosowanie metody jeden do jednego,

4. Skrzydła motyla – odnajdywanie skrzydeł motyla i łączenie go w jednolite pary,

5. Ciągi matematyczne – dziecko układa ciągi zauważa stałość elementów: motyl, kwiat, motyl itp. Sprawdza czy wszystkie motyle mają swojego kwiatka.

6. Praca plastyczna,
- rysowanie trawy w rytm muzyki- Kinezjologia
- dzieci za pomocą pieczątek, na trawie stemplują kolorowe kwiaty i motyle, tak, aby powstała piękna kolorowa łąka,
7. Zabawa ruchowa, "Kwiaty i motyle"
- dz. reagują na umówiony sygnał i łączą się w pary motyl z kwiatem,

7. Klasyfikowanie
- małych i dużych motyli,

Ewaluacja:
- wspólne wywieszenia prac plastycznych na tablicy,

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.