X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 35015
Przesłano:
Dział: Świetlica

Tworzymy niekończące się książeczki Pokemon - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć świetlicowych pt. „Tworzymy niekończące się książeczki Pokemon”.
Cele zajęć:
- pobudzenie zainteresowania dzieci niestandardowymi formami prac plastycznych,
- rozbudzenie postrzegania Internetu jako miejsca, w którym można znaleźć ciekawe projekty, szablony, pomysły związane z rękodziełem,
- wykształcenie nawyku pomocy koleżeńskiej,
- rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych.
Pomoce dydaktyczne:
- szablony z niekończącymi się książeczkami Pokemon,
- komputer, projektor i strony internetowe youtube.com i hattifant.com,
- nożyczki, kleje, przybory do kolorowania.
Przebieg zajęć:
1. Wspólne oglądanie z uczestnikami jednego z odcinków bajki pt. „Pokemon” przy pomocy komputera/projektora lub telewizora/dvd.
2. Rozmowy z dziećmi na temat bajki, czy ją już kiedyś oglądały, czy znają postacie z bajki, jaka jest ich ulubiona postać, jakie ma moce i jakie formy potrafi przyjąć.
3. Pokazanie przez nauczyciela wykonanej przez niego „niekończącej się książeczki” z jednym z Pokemonów oraz zaproponowanie uczniom stworzenie takich książeczek.
4. Przedstawienie dzieciom sześciu różnych Pokemonów, z którymi mogą zostać wykonane książeczki. Każde dziecko wybiera jednego Pokemona, a nauczyciel rozdaje odpowiedni szablon ściągnięty ze strony internetowej www.hattifant.com.
5. Wycinanie oraz sklejanie przez dzieci swoich szablonów według instrukcji pokazanych przez nauczyciela.
6. Pomoc dzieci, które dobrze poradziły sobie z prawidłowym złożeniem książeczek dzieciom, które mają z tym problem. Nauczyciel pomaga jako ostatni w wyjątkowo trudnych sytuacjach.
7. Kolorowanie Pokemonów na złożonych książeczkach. Dzieci mogą zgłosić się do nauczyciela, aby pokazał im prawidłową kolorystykę danego Pokemona. Mogą również omawiać to między sobą.
8. Przedstawienie przez dzieci wyników swojej pracy – wspólna zabawa z książeczkami.
9. Rozmowa na temat ciekawych projektów jakie można znaleźć w Internecie i wykonacie je samemu. Dzieci opowiadają o swoich doświadczeniach. Nauczyciel pokazuje strony, które znalazł samodzielnie. Proponuje również rożne przyszłe projekty z rękodzieła.
10. Podsumowanie i zakończenie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.