X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 35014
Przesłano:
Dział: Świetlica

Tworzymy kostki Pokemon 3D - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć świetlicowych pt. „Tworzymy kostki Pokemon 3D”.
Cele zajęć:
- przedstawienie Internetu jako źródła ciekawych pomysłów na rękodzieła związane z ulubionymi postaciami z bajek, gier i filmów,
- zainteresowanie dzieci niestandardowymi formami przestrzenno-plastycznymi,
- rozwinięcie umiejętności manualnych, cierpliwości i precyzyjności,
- wykształcenie nawyku pomocy koleżeńskiej,
Pomoce dydaktyczne:
- szablony z kostkami Pokemon 3D ściągnięte ze stron internetowych hattifant.com oraz redtedart.com,
- nożyczki, kleje, przybory do kolorowania.
Przebieg zajęć:
1. Przypomnienie z uczestnikami wspólnej zabawy podczas tworzenia poprzedniego projektu związanego z postaciami z bajki Pokemon („niekończące się książeczki”. Czy był to dla nich ciekawy czas? Czy byliby zainteresowani zrobienie czegoś podobnego?
2. Przedstawienie przez nauczyciela zrobionego przez niego wcześniej przykładu kostki Pokemon 3D, rozmowa o wrażeniach jakie ona wywołuje.
3. Przedstawienie dzieciom czterech różnych postaci Pokemon, z których wizerunkami mogą zostać wykonane kostki. Każde dziecko wybiera jednego Pokemona, a nauczyciel rozdaje odpowiedni szablon.
4. Kolorowanie szablonów według uznania lub według wzoru przedstawionego przez nauczyciela (z kolorystyką taką samą jak w oryginalnej bajce Pokemon).
5. Wycinanie, zaginanie oraz sklejanie przez dzieci swoich szablonów według instrukcji pokazanych przez nauczyciela. Zwrócenie uwagi na szczególną dokładność przy pracy, która jest niezbędna do prawidłowego wykonania pracy.
6. Pomoc dzieci, które dobrze poradziły sobie z prawidłowym złożeniem i sklejeniem kostek dzieciom, które mają z tym problem. Nauczyciel pomaga jako ostatni w wyjątkowo trudnych sytuacjach.
7. Prezentacja wykonanych kostek oraz wspólna zabawa. Można również zrobić konkurs na najładniejszą kostkę.
8. Rozmowa na temat ciekawych projektów i stron jakie można znaleźć w Internecie i wykonać je samemu. Dzieci opowiadają o swoich doświadczeniach. Nauczyciel pokazuje strony, które znalazł samodzielnie.
9. Podsumowanie i zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.