X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 3491
Przesłano:

Jaskinia smoka. Relief. Konspekt lekcji plastyki w klasie IV

Celem głównym lekcji jest wykonanie jaskini smoka – relief

1.Cele operacyjne
-uczeń poznaje pojęcia relief, płaskorzeźba
-uczeń zna różne smoki z bajki

2.Umiejętności
-uczeń potrafi wykonać płaskorzeźbę –jaskinię smoka za pomocą plasteliny na podkładce z bloku technicznego
-uczeń właściwie organizuje i wykorzystuje swój warsztat pracy

Metody: pogadanka, zajęcia praktyczne

Forma realizacji –praca indywidualna

Materiały; podkładka z bloku technicznego, plastelina, wykałaczki

Pomoce dydaktyczne: reprodukcje smoków w literaturze

Tok lekcji

1. Przywitanie z grupą
2. Przygotowanie miejsc pracy –organizacja przestrzeni, przygotowanie materiałów

Część główna

Nauczyciel wyjaśnia pojęcia : płaskorzeźba, relief

Płaskorzeźba – kompozycja rzeźbiarska wykonana na płaszczyźnie
i pozostawiona wraz z tłem .Można ją ogłada od frontu, patrząc na wprost i pod różnymi kątami.

Relief- kompozycja rzeźbiarską wyryta lub wyciosana w zewnętrznej warstwie kamienia (Mezopotamia, Egipt, Rzym)

Wypowiedzi wzbogaca ilustracjami reliefów

Uczniowie mają przygotowane materiały do pracy .Rozpoczynają wykonywać swoje reliefy .Na podkładce z bloku technicznego nakładają plastelinę wykonując smoka i jego jaskinie wykałaczką zaznaczają kontury .Stosują rożne kolory plasteliny.

Podczas wykonywania pracy nauczyciel udziela rad , służy pomocą.

Część końcowa.

1.Uczniowie prezentują swoje prace.
2.Podczas prezentacji dzielą się wrażeniami

Nauczyciel dokonuje słownej oceny
-wykonuje wystawki prac
-porządkuje miejsce pracy
-podziękowanie uczniom za zajęcia

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.