X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 34685
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy ruchowe Metodą Ruchu Rozwijającego Weronik Sherborne dzieci 3-5-letnie

Konspekt zabaw ruchowych dla dzieci i rodziców prowadzonych
Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Grupa wiekowa: dzieci 3-5-letnie
Opracowanie i prowadzenie: Bożena Cieślak, Danuta Biniewska

Cele ogólne:
-Stwarzanie sytuacji sprzyjających adaptacji dzieci do środowiska przedszkolnego
-Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji
-Rozwijanie za pomocą ruchu świadomości osoby, schematu ciała i przestrzeni
-Integrowanie grupy w relacjach: dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, dorosły-dorosły

Przebieg spotkania:
1.Powitanie dzieci i rodziców.
2.Zabawa z rymowanką „Witaj..., jak się masz”- powitanie przez grupę poszczególnych uczestników ćwiczeń, poznanie imion dzieci i dorosłych. Wszyscy siedzą w kręgu na podłodze, dzieci naprzemiennie z rodzicami lub w bezpiecznej dla nich pozycji.
3.Zabawa w kręgu „Poznaj moje rączki, poznaj moje nóżki”-wszyscy pozostają w dotychczasowych pozycjach. Pochylając się do środka koła witają się palcami lub całymi dłońmi. W drugiej rundce przesuwają się do środka kręgu i dotykają się stopami.
4.Zabawa „Co ja tu mam”-dzieci i rodzice siedzą naprzeciwko siebie. Rodzic wskazuje swoje części ciała i pyta dziecko co to jest. Po chwili następuje zmiana ról. Chętni mogą bawić się naprzemiennie.
5.Zabawa „Czy tak potrafisz”-wszyscy nazywają wskazane przez kolejnego .uczestnika części ciała i wykonują jednocześnie prezentowany przez niego ruch, np. uderzanie stopami o podłogę, stukanie kolanami o siebie, poklepywanie brzucha, krzyżowanie ramion, „naciąganie rękawiczek”.
6.Zabawa „Znajdź mnie”-dziecko porusza się w dowolnym kierunku i woła rodzica, który podąża za nim na czworaka z zamkniętymi oczami. Dla chętnych par- zamiana ról.
7.Zabawa tradycyjna „Karuzela” z wykorzystaniem wierszyka i chusty animacyjnej-wszyscy poruszają się po obwodzie koła raz w lewo, raz w prawo.
8.Zabawa „Pogoda-deszcz”- wszyscy stoją w jak najmniejszym kręgu trzymając chustę animacyjną-„złożony parasol”. Na hasło N. „Deszcz” rozchodzą się na zewnątrz koła, „rozkładają parasol” i chowają się pod chustę. Na hasło pogoda wychodzą na zewnątrz i energicznie poruszają chustą w górę i w dół- „strzepują krople wody.
9.Relaksacja -wszyscy leżą na chuście animacyjnej w dogodnej pozycji i odpoczywają przy spokojnej i cichej muzyce.
10.Ewaluacja-chętni uczestnicy dzielą się swoimi wrażeniami.
11.Podziękowanie za wspólną zabawę, wręczenie dzieciom baloników, zaproszenie na kolejne zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.