X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 34380
Przesłano:
Dział: Języki obce

Wie spät ist es? Scenariusz lekcji języka niemieckiego

TEMAT: Która jest godzina? Podajemy czas zegarowy.
Cele:
- rozwijanie sprawności językowych z użyciem liczebników
- doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem
Cele operacyjne:
- uczeń potrafi zapytać o godzinę i udzielić informacji na ten temat
- uczeń zna nazwy pór dnia, określenia związane z podawaniem czasu i sposoby jego podawania (oficjalny i potoczny)
Pomoce dydaktyczne:
- podręcznik "Das ist Deutsch 1"
- zeszyt ćwiczeń "Das ist Deutsch 1"
- kartoniki z lizcebnikami
- zegar z brystolu
- karty pracy
Przebieg lekcji:
Powitanie oraz czynności organizacyjne
Rozgrzewka językowa
Uczniowie losują kartoniki z liczebnikami i odczytują na głos wylosowane liczby.
Prezentacja nowego materiału i praca nad nim
* Nauczyciel przykleja na tablicy plansze z określeniami czasu i prosi uczniów, żeby ułożyli w logicznej kolejności
vorgestern/gestern/heute/morgen/übermorgen
* Następnie uczniowie wykonują w podręczniku zadanie 1 na str. 64 - uzupełniają w tekście brakujące liczby.
* Nauczyciel prezentuje, w jaki sposób pytamy o czas oraz wyjaśnia jak należy podawać czas zegarowy w sposób oficjalny i potoczny.
* Uczniowie ćwiczą podawanie czasu zegarowego z pomocą zegara umieszczonego na tablicy.
* Uczniowie wykonują zadanie 2 na stronie 64 - słuchają nagrania i zaznaczają, której zapowiedzi brakuje.
Ćwiczenia utrwalające
W celu utrwalenia nowo poznanego materiału wykonują ćwiczenia A1 , A2 i A3 w zeszycie ćwiczeń na stronie 46
Podsumowanie lekcji
Nauczyciel pyta uczniów czego nauczyli się na lekcji oraz zadaje pracę domową

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.