X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 34264
Przesłano:

Tradycje Wielkanocne - scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć zintegrowanych
Autor: Joanna Seremak
Klasa :II g / I etap edukacyjny
Temat: Zwyczaje Wielkanocne

Cele ogólne:
1.Poznanie tradycji i zwyczajów dotyczących Świąt Wielkanocnych.
2.Utrwalenie znajomości rzeczowników i czasowników
3.Doskonalenie umiejętności mnożenia w zakresie 30 i rozwiązywania zadań z treścią.
4.Przestrzeganie kodeksu klasowego
5.Utrwalenie znajomości piosenki w j. angielskim pt. „Easter Bunny”
Cele operacyjne ( dziecko):
1.Wymienia tradycje i zwyczaje dotyczące Świąt Wielkanocnych
2.Rozpoznaje rzeczowniki i czasowniki
3.Potrafi mnożyć w zakresie 30
4.Przestrzega kodeksu klasowego
5. Śpiewa piosenkę w języku angielskim pt.”Easter Bunny”
Metody:
1. Słowna- rozmowa, pogadanka
2. Oglądowa -pokaz, obserwacja
3. Aktywizujące, metoda ewaluacyjna
4. Metoda reagowania własnym ciałem: TPR (j. angielski)

Formy: indywidualna i zbiorowa
Środki dydaktyczne:
-plakaty z koszem wielkanocnym i jego zawartością-rysunki
-zagadki matematyczne –hasło WIELKANOC na tablicę
-kolorowe, papierowe pisanki
-plansze ze zdjęciami i napisami :kraszanki, pisanki ,wyklejanki,
-dla każdego dziecka kartka z tekstem o zwyczajach wielkanocnych i kartka z wypisanymi zwyczajami świątecznymi – do zakreślania prawidłowych
-dla każdego dziecka papierowe jajka do przyklejenia na ubranie
-stolik z biały obrusem i atrybutami Wielkanocy – święconka, zające, bazie, pisanki, pokrojone jajko do podziału
-nagranie „Easter Bunny”

Przebieg lekcji:
1.Podanie celów lekcji w formie obrazków i napisów
-tradycje i zwyczaje(poznamy tradycje i zwyczaje wielkanocne)
-kodeks klasy II g (będziemy przestrzegać kodeksu klasy IIg)
-liczenie( będziemy doskonalić liczenie-mnożenie)
-czytanie( będziemy doskonalić czytanie i pisanie)
-śpiewanie(
2. Podanie informacji na co będzie zwracana uwaga podczas lekcji
-aktywność
-piękne wypowiedzi
-przestrzeganie kodeksu klasy
3.Rozwiazanie zagadek matematycznych ,uporządkowanie iloczynów od najmniejszego do największego i na odwrocie odczytanie hasła :WIELKANOC
4.Rozmowa z dziećmi na temat świąt-co to za święta, co świętujemy- i nawiązanie do wizyty w muzeum i malowania pisanek
5. Pokaz plansz z różnie ozdobionymi jajkami i wspólnie z dziećmi dopasowanie podpisów do nich: KRASZANKI, PISANKI, WYKLEJANKI,
6.Rozwiązanie zadania z treścią mówionego przez nauczyciela: Rodzina przygotowywała pisanki wielkanocne-mama 3,tata3, Ala 3 i Tomek 3. Ile razem przygotowali pisanek?
(jedno dziecko towarzyszy n-lowi i w trakcie czytania wkłada do koszyka papierowe pisanki
-chętne dziecko ( inne) zapisuje iloczyn 3 razy 4= 12
-chętne dziecko podaje odpowiedź
7.Opowiadanie KRÓTKIE NAUCZYCIELA O WIELKM TYGODNIU I ŚWIETACH i POKAZ STOŁU I SWIĘCONKI-zmiana zawartości kosza na tablicy –dołożenie zająca ,chlebka,soli,babki –narysowanych
8.PRZERWA ŚRÓDLEKCYJNA- zaśpiewanie EASTER BUNNY
-wykonywanie poleceń n-la :yellow eggs-jump, red eggs, turn around, green eggs :clap your hands,blue eggs: touch the sky
-pokaz zabawy wielkanocnej -2 chetne osoby sukaja się jajkami ,komu się stłucze jajko ,ten przegrywa
9. PRACA Z TEKSTEM – czytanie n -la tekstu o zwyczajach wielkanocnych, dzieci śledzą tekst, odpowiedzi na pytania n- la:
-jak się nazywa niedziela tydzień przed świętami? –
-jaki zwyczaj jest związany z Palmową Niedzielą?
-co robi się w Wielką Sobotę?
-co robi się poranek Wielkanocny?
-jak spędza się 2 dzień świąt?
10. A czy wiecie jakie są zwyczajów Anglii?-jajka czekoladowe i turlanie jajek z górki, komu najdłużej przetrwa całe jajko ten wygrywa
-nie ma lanego poniedziałku
A JAK NA KASZUBACH???- dyngus –gałązkami jałowca rano o Świcie chłopcy dyngują
11. Praca z tekstem –podanie kilku przykładów rzeczowników i czasowników plus ewentualne odczytanie tekstu przez ucznia
12. Praca z kopertą – wykreślenie zwyczajów nie związanych z świętami wielkanocnymi- sprawdzenie pozostałych z napisami na tablicy przepisanie do zeszytu ( zwrócenie uwagi na piękne ,kształtne pismo)
13. Sprawdzenie na co be zu
-aktywność
- przestrzeganie kodeksu
14. Podsumowanie :jakie tradycje są związane ze Świętami-odpowiedzi dzieci
15. Komu podobały się zajęcia wkłada jajko do kosza.
16. Złożenie sobie życzeń świątecznych i podzielenie się jajkiem.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.