X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 34045
Przesłano:

Opisujemy potrawy i nazywamy smaki - scenariusz lekcji języka angielskiego

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie III

Klasa: III f
Nauczyciel: Ewelina Pęcak
Data: 28 marca 2017 r.
Temat lekcji: Opisujemy potrawy i nazywamy smaki.
Cele lekcji:.
• Uczeń utrwali nazwy produktów spożywczych
• Uczeń utrwali zwroty opisuące upodobania kulinarne
• Uczeń zapamięta nazwy przymiotników opisujących produkty spożywcze
• Uczeń opisze ulubioną potrawę/produkt spożywczy
Metody:
• komunikacyjna
• pokazowa
• "burza mózgów"
• ćwiczenia praktyczne
Formy pracy:
• indywidualna
• w grupach
• całą klasą
Środki dydaktyczne:
• obrazki, karty z nowymi wyrazami
• karty pracy
• produkty spożywcze
• płyta CD z podkładem piosenki


Przebieg lekcji:
Powtórzenie zwrotów z ostatnich lekcji
1. Nauczyciel wita się z uczniami, a następnie prosi, aby zaśpiewali piosenkę
I like food
2. Nauczyciel zadaje uczniom pytania dotyczące ich upodobań żywieniowych; pyta uczniów co lubia jeść na śniadanie, jako przekąskę, na obiad itp. Przykład:
N :What do you like for breakfast? (Co lubisz na śniadanie?)
U: I like ham sandwich (Lubię kanapkę z szynką)
Prezentacja nowego słownictwa
3. Nauczyciel zawiesza na tablicy obrazki przedstawiające produkty spożywcze, pogrupowane w 8 kategorii. Każda kategoria to wspólny przymiotnik opisujący trzy produkty z danej kategorii. Przymiotniki są zakryte.
1. CRUNCHY (chrupiący) - marchew, chipsy, paluszki
2. SOFT (miękki) - malina, chleb, pomidor
3. HARD (twardy) - orzeszki ziemne, landrynki, kokos
4. SWEET (słodki) - czekolada, miód, lody
5. SOUR (kwaśny) - cytryna, limonka, wiśnia
6. FRESH (świeży) - owoce, warzywam nabiał
7. RAW (surowy) - jajo, mięso, ziemniak
8. COOKED (ugotowany) - pure, kurczak, jajo na twardo
4. Uczniowie podają jaki wspólny przymiotnik łączy każdą grupę, jednocześnie sami odkrywaja znaczenie pdanych w języku angielskim przymiotników. Nauczyciel wymawia głośno wszystkie nowe wyrazy i prosi uczniów o powtórzenie.
5. Nauczyciel prosi uczniów o odgadnięcie tematu lekcji, zapisuje go na tablicy oraz rozdaje karty pracy. Uczniowie zapisują temat lekcji: It's tasty - Opisujemy potrawy i nazywamy smaki. Uczniowie uzupałniają tabelkę (wpisują polskie tłumaczenia podanych wyrazów)

Ćwiczenia praktyczne - jak to smakuje?
6. Nauczyciel opisuje wymyślony produkt spożywczy podając jego konsytencję, smak, kolor, wielkość, kształt. Uczniowie zgadują.
7. Nauczyciel prezentuje klasie rózne produkty spożywcze oraz przekąski: paluszki, chipsy, marchewkę, chleb, jajko, żelki, ciastko, ser żółty, banan, jabłko, ułożone na talerzykach. Prosi uczniów żeby zamknęli oczy, a jednemu uczniowi podaje jeden z produktów spożywczych. Uczeń ma za zadanie opisać dany produkt, a klasa odgadnąć jego nazwę. Następnie podchodzi kolejny uczeń.

Ćwiczenia praktyczne - smacznie i zdrowo
8. Nauczyciel dzieli uczniów na grupy 4 - 5 osobowe. Każda grupa otrzymuje karton, na którym musi w atrakcyjny sposób (obrazkiem i słowami) zaprezentować zdrową i smaczną przekąskę złożoną z wylosowanych produktów. Dwóch uczniów zapisuje zwroty w zachęcający sposób opisujące prezentowaną potrawę. Pozostali rysują i wypisują składniki.
9. Każda grupa prezentuje swoją przekąskę jednoczesnie "reklamując" ją ciekawym opisem.

Zakończenie oraz ewaluacja poznanego materiału
10. Nauczyciel prosi uczniów o pisemną charakterystykę wybranej przez siebie potrawy/przekąski/produktu.

Zakończenie oraz ewaluacja poznanego materiału
11. Uczniowie mają za zadanie narysować w otrzymanych na początku lekcji tabelkach po dwa przykłady produktów odpowiadających podanym przymiotnikom.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.