KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Klasa: I PG
Czas trwania:45 min.
Temat zajęć:Places in a town- nazywanie miejsc w mieście
Pomoce dydaktyczne: - podręcznik: New English Plus (wyd. Oxford), płyta CD, zeszyt ćwiczeń do podręcznika
Cele operacyjne
Uczeń wie:
•jakie są nazwy typowych miejsc w mieście i co można w nich robić
•jak stosować konstrukcje there is/isn’t, there are/aren’t,
Uczeń potrafi:
•nazwać obiekty w mieście pokazane na ilustracji i w życiu codziennym
•powiedzieć co można robić w danym miejscu,
•prosto opowiedzieć jak spędza czas w swoim mieście,
•poprawnie zastosować konstrukcje there is/isn’t, there are/aren’t,
PRZEBIEG ZAJĘĆ
FAZA WSTĘPNA
Wprowadzenie: czas trwania ok. 5 min.
1) Powitanie.
2) Sprawdzenie zapamiętania słownictwa z poprzedniej lekcji
FAZA REALIZACJI
Część główna: czas trwania ok.30 min.
a)ćwiczenie wstępne: Podanie tematu zajęć. Sprawdzenie znajomości słów a village / a town / a city i ew. wyjaśnienie znaczenia i różnic. Przepytanie uczniów gdzie mieszkają i jakie są ich ulubione miejsca w ich miejscowości.
b) poznanie nowego słownictwa/ konstrukcji gramatycznych: Lista słów zw. z obiektami w mieście. Uczniowie powtarzają za nauczycielem nazwy miejsc w mieście, sprawdzają znaczenie i dopasowują nazwy do miejsc na ilustracji.
c)wykorzystanie umiejętności w praktyce: Nagranie 1.18, uczniowie słuchają i starają się rozpoznać miejsca, w których znajdują się osoby z nagrania.
d) poszerzanie zasobu słownictwa: Zad. 3/str.20 Nauczyciel, a potem uczniowie czytają zdania o upodobaniach różnych osób i na ich podstawie dobierają nazwy miejsc z poprzedniego ćwiczenia.
e) ćwiczenia utrwalające: Praca w grupie i w parach: Uczniowie mówią i pytają jak i gdzie spędzają czas np.: w soboty, po szkole, wieczorami itp. Ćwiczenie prostych pytań i odpowiedzi (What do you do on Saturdays/ after school/ in the evenings? On Saturdays I ..../After school I ....)
Nauczyciel zapisuje przykłady na tablicy.
FAZA PODSUMOWUJĄCA
Zakończenie: czas trwania ok.10 min
a)podsumowanie: Uczniowie zapisują 3 zdania nt. jak spędzają czas, wykorzystując podane wcześniej przykłady.
b) zadanie pracy domowej: Zadanie i objaśnienie pracy domowej: Ćw.1/str.6
Ocena pracy uczniów.
Pożegnanie uczniów.
Zakończenie zajęć.