X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 33986
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pod parasolem. Scenariusz zajęcia plastycznego dla dzieci 5-letnich

Tematyka kompleksowa: Bajki i baśnie pod parasolem.
Temat dnia: Pod parasolem.
Cele ogólne:
- stwarzanie sytuacji do doświadczeń językowych,
- zapoznanie z nową techniką plastyczną.
Cele szczegółowe: dziecko:
- wypowiada się na określony temat,
- globalnie czyta wyraz parasol,
- dzieli wyraz na sylaby,
- potrafi poruszać się w przestrzeni przy muzyce z zastosowaniem ustalonych reguł,
- stara się samodzielnie ubić pianę z mydła,
- maluje pianą z mydła parasol.
Metody pracy:
- oglądowa: pokaz, obserwacja,
- słowna: zagadka, wiersz, rozmowa,
- czynna: zadań stawianych dziecku.
Formy pracy:
- indywidualna,
- w parach,
- z całą grupą.
Środki dydaktyczne: zagadka, sylwety parasoli, odtwarzacz CD, płyta CD, parasolki, miseczki, trzepaczki, starte szare mydło, ciepła woda, napis do globalnego czytania, fartuszki, folia ochronna, kartki papieru dla każdego dziecka.

Przebieg zajęcia:
1. Powitanie piosenką: „Wszyscy są, witam was”.
2. Rozwiązanie zagadki jako wprowadzenie w tematykę zajęć:

Gdy świeci słońce,
stawiasz go w kącie.
Kiedy deszcz rosi,
nad głową go nosisz.
- globalne odczytanie wyrazu parasol, podział na sylaby.

3. Wysłuchanie wiersza w wykonaniu nauczycielki pt. ,,Sześć parasoli”.

Kiedy deszcz na dworze pada
To w szatni stoi.....
Kolorowych parasoli gromada.
Ten pierwszy w esy –floresy to parasol
Teresy
Drugi – czerwony w kółka, to parasol
Jurka
Trzeci- beżowy w kropki, to parasol
Dorotki
Czwarty – żółty w kwiatki, to parasol
Beatki
Piąty – w ciapki, zielony , to parasol
Iwony
Szósty – niebieski w kratkę, wybrał sobie
Małgorzatkę
Z Małgorzatką chodzi wszędzie i czeka aż
deszcz będzie.
4. Rozmowa z dziećmi zainspirowana wysłuchanym wierszem:
- przewidywanie skutków oraz konsekwencji nierozsądnych zachowań (pada deszcz, jest zimno, wychodzę na dwór bez parasola i ciepłego ubrania- co się może wydarzyć).
5. Zabawa orientacyjno-porządkowa „Słońce-deszcz”. Naucz. Pokazuje sylwetę słońca – dzieci swobodnie poruszają się po sali (spacerują, biegają), kiedy zobaczą sylwetę parasola, kucają i dłonie układają nad głową w daszek.
6. Taniec z parasolkami (nagranie z płyty CD).
7. Ubijanie piany z mydła przez dzieci.
8. Malowanie pianą z mydła parasoli.
9. Oglądanie powstałych parasolek.
10. Ewaluacja: dzieci wybierają uśmiechniętą buźkę, jeżeli zajęcie się im podobało lub smutną – w przypadku, jeżeli zajęcie się im nie podobało i wrzucają do koszyka.
11. Podziękowanie za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.