X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 33875
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kogo kocham, kto mnie kocha? Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

PROWADZĄCA: Emanuela Chryc-Łuszczki
DATA: 26.05.2015 r.
GRUPA: 3 -latki
MIEJSCE: sala
TEMAT KOMPLEKSOWY: Kogo kocham, kto mnie kocha?
TEMAT DNIA: Rodzinne podobieństwo.
TEMAT ZAJĘCIA: "W mojej rodzinie..." - rozmowa, swobodne wypowiedzi dzieci na temat członków swojej rodziny: wymienianie imion, opisywanie wyglądu, próba określenia miejsca pracy. Prawidłowe wskazywanie części ciała, przedstawienie schematu ciała w formie rysunku.
Wybrane obszary z podstawy programowej wychowania przedszkolnego (numer i nazwa obszaru)
15. Wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne:
1) wymienia imiona i nazwiska osób bliskich, wie gdzie pracują, czym się zajmują,
14. Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną:
2) potrafi uważnie patrzeć (organizuje pole spostrzeżeniowe), aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach,
13. Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną:
4) rozróżnia stronę lewą i prawą, określa kierunki i ustala położenie obiektów w stosunku do własnej osoby, a także w odniesieniu do własnych obiektów,
9. Wychowanie przez sztukę - różne formy plastyczne:
2) umie wypowiadać się w różnych technikach plastycznych i przy użyciu elementarnych środków wyrazu (takich jak kształt i barwa) w postaci prostych kompozycji i form konstrukcyjnych.

Cel ogólny:
- nazywa i opisuje członków swojej rodziny,
- prawidłowo wskazuje i nazywa części ciała.
Cele operacyjne :
• wypowiada się na temat członków rodziny, opisuje ich wygląd
• wskazuje części ciała
• utrwala znajomość schematu ciała człowieka i próbuje go przedstawić w formie rysunku.

METODY:
Słowne: rozmowa, wyjaśnienia, instrukcja.
Czynne; zadań stawianych do wykonania,
samodzielnych doświadczeń,
Oglądowe: obserwacja , pokaz

FORMA:
Praca z całą grupą, indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Ilustracja do zajęć przedstawiająca rodzinę, piłka, laurki - serduszka do wykonania przez każde dziecko.
Przebieg:
1. Rozmowa na temat ilustracji przedstawiającej rodzinę, nazywanie poszczególnych członków rodziny - mama, tata, brat, siostra.

2. Zabawa paluszkowa "Rodzinka paluszków" - nauka rymowanki.
Ten gruby to Dziadziuś
A obok Babunia
Ten duży to Tatuś
A przy nim Mamunia
A to ja dziecinka mała
Oto rodzinka cała!

3. " W mojej rodzinie..." - opisywanie własnej rodziny, wymienianie imion rodziców i rodzeństwa, opisywanie ich wyglądu. Próba określenia miejsca pracy rodziców.

4. Zabawa "Rodzinne powitania" - witanie się poszczególnymi częściami ciała: poprzez podanie ręki, złączenie głów, brzuchów, pleców, nóg itd.

5. Tworzenie laurki dla Mamy - dzieci rysują swoją Mamę lub kwiaty dla Mamy na przygotowanym przez nauczyciela serduszku.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.