Scenariusz zajęć
Przedszkole
Prowadzący:
Temat Bloku: Muzyka jest wszędzie
Temat Dnia: Zabawy z muzyką i tańcem
Cele główny
• kształtowanie percepcji koloru czerwonego
• rozwijanie koordynacji wzrokowo- ruchowej
• wyrabianie umiejętności łączenia ruchu ze śpiewem
• rozładowanie napięć, opanowywanie złości i agresji;
• wyzwolenie pozytywnych emocji i wprowadzenie, miłego nastroju,
Cele operacyjne – uczeń:
• kształtuje umiejętności współpracy w grupie
• nazywa i wskazuje części ciała
• rozpoznaje trzy podstawowe kolory
• potrafi bezpiecznie zachować podczas zabaw
• bierze udział w zabawach ruchowych
• naśladuje gesty wykonywane przez nauczyciela
• ogląda Scenariusz zajęć
Przedszkole
Prowadzący:
Temat Bloku: Muzyka jest wszędzie
Temat Dnia: Zabawy z muzyką i tańcem
Cele główny
• kształtowanie percepcji koloru czerwonego
• rozwijanie koordynacji wzrokowo- ruchowej
• wyrabianie umiejętności łączenia ruchu ze śpiewem
• rozładowanie napięć, opanowywanie złości i agresji;
• wyzwolenie pozytywnych emocji i wprowadzenie, miłego nastroju,
Cele operacyjne – uczeń:
• kształtuje umiejętności współpracy w grupie;
• nazywa i wskazuje części ciała;
• rozpoznaje trzy podstawowe kolory;
• potrafi bezpiecznie zachować podczas zabaw;
• bierze udział w zabawach ruchowych;
• naśladuje gesty wykonywane przez nauczyciela;
• ogląda ilustracje przedstawiające bębenek, wskazuje bębenek na obrazkach ,
• maluje farbami.
Metody pracy
• naśladowcza
• praktycznego działania
• pedagogiki zabawy
• praca z ilustracja, komunikacji alternatywnej- Makaton
Formy pracy:
• grupowa
• indywidualne
Środki dydaktyczne
• Magnetofon, instrumenty muzyczne (bębenki) szablony kolorów
• instrument muzyczne ( bębenki)
• szablony papieru, kolorowy papier, klej, podkładki
Przebieg zajęć
1. Taniec na dzień dobry
Wszyscy są witam Was............
2. Zabawa ruchowa „ Gimnastyka”
A gimnastyka dobra sprawa......
3. Zabawa muzyczno- ruchowa „ Rączka do rączki”.....
4. Zabawa ruchowa „ Jestem sobie przedszkolaczek”
5. Zabawy na wyciszenie
Dzieci siadają w wygodnej pozycji na dywanie, gdzie są rozłożone trzy kolorowe bębenki obserwują jaki kolor bębenka został schowany, odgadują jakiego koloru brakuje. Po wyciszeniu siadają do stolików.
6. Zajęcia stolikowe.
Oglądanie różnych ilustracji przedstawiających bębenek. Nauczyciel omawia to, co znajduje się na obrazkach.
7. Zajęcia plastyczne
Dzieci wypełniają obrazek bębenka kolorowym papierem. Następnie prezentują gotowe prace i zawieszają je na tablicy magnetycznej.
8. Na zakończenie wspólny śpiew piosenki pt.: „ Jestem sobie przedszkolaczek” z pokazywaniem.