SCENARIUSZ
Temat tygodnia: Listopadowe nastroje
Temat dnia: Spotkanie andrzejkowe
Klasa: I d
Prowadzący: Anna Kasz
Edukacje:
- polonistyczna;
-matematyczna;
- społeczna;
- plastyczna.
Cele ogólne:
- budowanie więzi społecznych z osobami z otoczenia;
- wspomaganie rozwoju mowy dzieci;
- rozwijanie umiejętności matematycznych, polonistycznych i plastycznych.
Cele szczegółowe:
- zachęcanie dzieci do współpracy w trakcie wykonywania zadań;
- utrwalenie umiejętności dzielenia wyrazów głoski;
- utrwalanie umiejętności dodawania i odejmowanie w zakresie 8;
- kształtowanie umiejętności rozpoznawania wyrazów z "ó" oraz "u".
Metody:
- czynne (zadań stawianych dzieciom w celu nabywania nowych umiejętności oraz kierowanie aktywnością);
- słowne (opowiadanie, rozmowa)
Formy:
- zbiorowe;
- grupowe.
Środki dydaktyczne:
- listy od czarownicy;
- koperty;
- ilustracje;
- zadania dla dzieci z zadaniami matematycznymi i ortograficznymi;
- kolorowanka.
Przebieg lekcji:
1. Zapoznanie dzieci z legendą "Czarownica z Łysej góry".
Odczytanie pierwszego fragmentu listu od czarownicy z łysej góry.
Kochane Dzieci!
Witam Was bardzo serdecznie. Przepraszam, że nie mogłam przylecieć i bawić się dziś z Wami, ale niestety zachorowałam. Nie mogę nigdzie wychodzić, więc siedzę w domu na Łysej Górze. Na szczęście zdążyłam przygotować dla Was niespodziankę, ale zanim ją zobaczycie, musicie wykonać kilka zadań, które wysłałam poprzez nietoperze. Życzę wesołej zabawy i przesyłam gorące pozdrowienia dla Was. Ps. W kopercie nr 2 są wskazówki, dzięki którym odgadniecie, z jakiej okazji się dziś spotykamy.
Czarownica z Łysej Góry
2. Układanki z "u" i "ó". Zadaniem dzieci jest połączyć żółtą kredką ilustracje z "ó", zaś czerwoną ilustracje z "u" .
3. Andrzejkowe puzzle - zadaniem dzieci jest ułożyć puzzle, pokolorować i przykleić do zeszytu.
4. Andrzejkowe ilustracje - zadaniem dzieci jest podzielić wyraz znajdujący się na ilustracji na głoski.
5. Andrzejkowe liczenie - zadaniem dzieci jest rozwiązywanie zadań matematycznych.
6. Na koniec następuje odczytanie listu.
Drogie pierwszaki.
Czy domyślacie się z jakiej okazji się dziś spotykamy? Brawo z okazji andrzejek. Nie wiem czy wiecie andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Pozdrawiam i życzę udanych wróżb.
Wasza Czarownica z Łysej Góry
Kochane Dzieci!
Witam Was bardzo serdecznie. Przepraszam, że nie mogłam przylecieć i bawić się dziś z Wami, ale niestety zachorowałam. Nie mogę nigdzie wychodzić, więc siedzę w domu na Łysej Górze. Na szczęście zdążyłam przygotować dla Was niespodziankę, ale zanim ją zobaczycie, musicie wykonać kilka zadań, które wysłałam poprzez nietoperze. Życzę wesołej zabawy i przesyłam gorące pozdrowienia dla Was. Ps. W kopercie nr 2 są wskazówki, dzięki którym odgadniecie, z jakiej okazji się dziś spotykamy.
Czarownica z Łysej Góry
Drogie pierwszaki.
Czy domyślacie się z jakiej okazji się dziś spotykamy? Brawo z okazji andrzejek. Nie wiem czy wiecie andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Pozdrawiam i życzę udanych wróżb.
Wasza Czarownica z Łysej Góry