X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 33670
Przesłano:
Dział: Świetlica

Scenariusz zajęć świetlicowych "Na straganie"

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
„NA STRAGANIE”

Data:
Nauczyciel prowadzący: Małgorzata Pacholska
Temat zajęć: „Na straganie”
Czas trwania: 1 godzina
Cel ogólny: Rozpoznanie i umiejętność nazwania podstawowych warzyw
Cele szczegółowe: dziecko:
• umie słuchać ze zrozumieniem
• umie wymienić znane mu warzywa
• wie, które części warzyw są jadalne
Metody pracy:
- aktywizujące:
• burza mózgów
• wizualizacja
• rozmowa ukierunkowana
- przez doświadczenie:
• odwołanie do własnej wiedzy, doświadczeń
• pogłębianie, porządkowanie lub korekta wiedzy
• własne eksperymentowanie

Środki dydaktyczne:
- wiersze: J. Tuwim „Warzywa”, J. Brzechwa „Na straganie”
- plansze przedstawiające podstawowe warzywa
- kartki
- plastelina
- tablica, mazaki (do wykonania przez nauczyciela „mapy” znanych warzyw)
- odtwarzacz CD, płyta CD z muzyką relaksacyjn?

Przebieg zajęć:
1. Powitanie – zabawy logorytmiczne (np.„Mój kask”) i integracyjne
2. Wspólne ułożenie listy znanych dzieciom warzyw, w odwołaniu do własnej wiedzy dzieci (ew. korekta wiedzy) – „mapa” warzyw
3. Przeczytanie wierszy: J. Tuwima „Warzywa” i J. Brzechwy „Na straganie”
4. Uzupełnienie listy znanych warzyw w oparciu o przeczytane wiersze
5. Rozmowa ukierunkowana na temat: jakie części warzyw jemy?, w jaki sposób wykorzystujemy warzywa?
6. Zabawy paluszkowe: przygotowanie rąk i palców dłoni do wykonania pracy plastycznej
7. Praca plastyczna: wyklejanka z plasteliny ogórka bądź marchewki
8. Podsumowanie i ocena zajęć
9. Zabawa ruchowa: „Sałatka warzywna”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.