X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 33655
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Gra dydaktyczna "Rodzice kontra dzieci" - scenariusz zajęć otwartych

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO PRZEPROWADZONEGO
W GRUPIE DZIECI 5,6-LETNICH - PAŹDZIERNIK

Temat: Gra dydaktyczna "Rodzice kontra dzieci"

Cele ogólne:
• przedstawienie rodzicom różnych propozycji zabaw
rozwijających u 5,6-latków dojrzałość szkolną,
• umożliwienie rodzicom obserwacji swojego dziecka
podczas zajęć o charakterze całościowym.
Cele operacyjne
dziecko:
• stosuje określenia położenia przedmiotów
w przestrzeni
• układa zdania na zadany temat
• liczy słowa w zdaniu
• dzieli na sylaby i głoski
• układa historyjkę obrazkową i opowiada j?

• próbuje definiować pojęcia
• dodaje i odejmuje na konkretach w zakresie 10
• zgodnie współpracuje w zespole.

Pomoce: plansze do gry, kolorowe koła, elementy do ułożenia obrazka, obrazki go dzielenia na sylaby i głoski, historyjka obrazkowa, nakrętki, obrazki do zagadek.

PRZEBIEG
1. Powitanie gości – piosenka grupowa Muchomorek..
2. Zaproszenie rodziców do wspólnej zabawy - poznanie reguł
gry:
Drużyny przesuwają pionki po dwóch równoległych drogach
zbudowanych z 16 pól.
- dobrze rozwiązane - 2 punkty;
- rozwiązane w połowie – 1 punkt;
- nierozwiązane zadanie – 0 punktów
Nauka rymowanki zagrzewającej dzieci do rywalizacji: Dzisiaj z rodzicami gramy, na pewno ich pokonamy! – rymowankę powtarzamy przed każdym zadaniem.

ZADANIE 1 – układanie obrazka zgodnie z poleceniami.

Układanie przez dzieci i rodziców obrazka z gotowych elementów wg instrukcji nauczycielki –stosowanie określeń położenia przedmiotów w przestrzeni.

ZADANIE 2 - układanie zdań z podanymi wyrazami, liczenie słów w zdaniach.

• 2 zdania układają rodzice – słowa liczą dzieci
- wyrazy: papuga, buda

• 2 zdania układają dzieci – słowa liczą rodzice
- wyrazy: pies, weterynarz

Zabawa logorytmiczna z rodzicami Koło małe, koło duże – utrwalenie stronności.

Koło małe, koło duże - rodzice i dzieci w kole zmniejszaj?

i powiększają koło
głowa prosto, ręce w górze. – naśladowanie słów
ręka prawa, ręka lewa – podnoszenie odpowiednich rąk
tak kołyszą się nam drzewa. – machanie rękami w górze
Wiatr po niebie goni chmury – młynek rękami
piłka skacze w dół, do góry. - podskoki
Mały piesek idzie drogą – dzieci idą na czworakach,
rodzice obok
cicho tupie lewą nogą. – tupią nogą.

ZADANIE 3 - analiza i synteza słuchowa słów - sylaby.
• dzieci dzielą słowa na sylaby – rodzice dokonują syntezy słów.
• rodzice dzielą słowa na sylaby – dzieci dokonują syntezy słów.

ZADANIE 4 - analiza i synteza słuchowa słów - głoski.
• dzieci dzielą słowa na głoski – rodzice dokonuj?

syntezy słów.
• rodzice dzielą słowa na głoski – dzieci dokonują syntezy słów.

ZADANIE 5 – wymyślanie słów na głoskę „o”.
• wyróżnianie głosek w nagłosie, wygłosie i śródgłosie w słowie osa
• naprzemienne (rodzice i dzieci) wymyślanie słów na głoskę „o”

ZADANIE 6 - układanie i opowiadanie historyjki

Układanie 4 – elementowej historyjki przez dzieci (praca w grupach) i rodziców – opowiadanie historyjki przez dzieci.

ZADANIE 7 - zagadki
• dzieci opisują to co znajduje się na otrzymanym obrazku (próba definiowania) – rodzice odgadują zagadki.

ZADANIE 8 – zadania matematyczne

Rozwiązywanie zadań na dodawanie i odejmowanie na konkretach – zadania w parach rodzic – dziecko.

3. Podsumowanie zajęć, ogłoszenie wyników – okrzyki na część
drużyny przeciwnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.