X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 33585
Przesłano:
Dział: Języki obce

Odkrywamy Amerykę. Konspekt lekcji j. angielskiego dotyczącej kultury USA

Konspekt lekcji przeprowadzonej w ramach projektu „Nowe możliwości to nowe wyzwania”.
Lekcja: J. angielski
Temat: Odkrywamy Amerykę.
Cele:
Uczniowie znają podstawowe fakty na temat najciekawszych stanów w Stanach Zjednoczonych.
Uczniowie znają słownictwo niezbędne do zrozumienia informacji na temat opisanych podczas lekcji miejsc.
Materiały:
1. Słowniki angielsko-polskie.
2. Karty pracy z zadaniem lekcykalnym.
3. Karty pracy z pytaniami dotyczącymi ciekawych stanów w Stanach Zjednoczonych.
4. Karty z podstawowymi faktami przyczepione w różnych miejscach w sali.

Przebieg lekcji:
1. Mini-konkurs: uczniowie w parach wypisują znane im stany w USA. Wygrywa para, która wypisze najwięcej prawidłowych nazw stanów.
2. Uczniowie otrzymują karty pracy z pytaniami dotyczącymi ciekawych, najważniejszych stanów. Przy pomocy słowników próbują w pełni zrozumieć ich treść.
3. Na karcie pracy uczniowie dopasowują nowo poznane zwroty zawarte w pytaniach do ich definicji. Karta zawiera też zwroty, które pojawią się w dalszym toku lekcji.
4. Nauczyciel sprawdza prawidłowe zrozumienie treści pytań.
5. Uczniowie wyruszają na poszukiwanie odpowiedzi na poznane pytania – odpowiedzi są zawarte na kartach umieszczonych w różnych miejscach sali. Aby odpowiedzieć na pytania, uczniowie muszą przeczytać każdą z kart.
6. Uczniowie sprawdzają odpowiedzi w grupach, a następnie wraz z nauczycielem, który wzbogaca nowo nabytą wiedzę uczniów o dodatkowe informacje.
Praca domowa: uczniowie przygotowują krótką prezentację na temat wybranego stanu, wykorzystując poznane podczas lekcji fakty.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.