Numer: 33435
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Polska Nasz Kraj" gdzie muzyka gra-w oparciu o muzykę Batti Strauss. Scenariusz zajęć

Ewa Wiśniewska 29-04-2015r

Scenariusz zajęć w grupie dzieci czteroletnich- wychowanie muzyczne i patriotyczne.

Temat: „Polska nasz kraj” –gdzie muzyka gra – w oparciu o muzykę Batti Strauss.

Cele ogólne :
–aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss
-budzenie uczuć patriotycznych
Cele operacyjne:
-aktywnie słucha muzyki wg Batti Strauss
-potrafi wykonać proste ruchy rytmiczne i taneczne proponowane przez n-la
-potrafi nazywać instrumenty perkusyjne i zagrać na nich
-odczuwa radość poprzez wspólne tworzenie muzyki
-zna nazwę państwa
-rozumie pojęcie ”ojczyzna”
-wie co to są Tatry i Bałtyk
Metody słowne: czynna, oglądowe, grupowe, indywidualne
Formy: grupowa, indywidualna
Pomoce: płyta CD- powitalna piosenka „Dzień, dzień dobry” „Taniec węgierski” „Pizzicato” „Tzadik Katamar wg metody Batti Strauss ,instrumenty perkusyjne i niekonwencjonalne, mapa Polski ,plansza z ilustracjami -instrumenty smyczkowe i perkusyjne bibuła biała i czerwona, buziaki - smutne i wesołe.

Podstawa Programowa
Obszar VI – Poznawanie ojczyzny
Obszar VII – Wprowadzenie w kulturę życia . Poznawanie wartości estetycznych – muzyka.
Program wych. przedszkolnego
Muzyka:
Poziom I *Podejmowanie zabaw rytmicznych , ilustrowanych ruchem do piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych
• Poznawanie instrumentów perkusyjnych np. grzechotki, kołatki,
Poziom II *tamburyno, cymbałki
Polska -Państwo
P . I * Poznanie nazwy państwa
Patriotyzm narodowy
P. II * uświadomienie , że jestem Polakiem i mieszkam w Polsce.

Przebieg:
1. Powitanie przy piosence „Dzień, dzień dobry „
2. Nawiązanie do tygodniowej tematyki w Polsce.
3. Aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss „Tzadik Katamar”
4. Rozmowa o piosence
- Co to jest Polska (kraj ,ojczyzna)
- Kto mieszka w Polsce?
- Co to jest Bałtyk , Tatry?
5. Gra na instrumentach niekonwencjonalnych i perkusyjnych do
muzyki ‘Pizzikato „

6. Rozmowa przy planszy o instrumentach .
- Jakie są smyczkowe ,perkusyjne ,niekonwencjonalne
7.”Taniec węgierski” z biało –czerwoną bibułą –rozmowa o
tempie w muzyce.
8. Ewaluacja. Buźki wesołe i smutne
Co wam się podobało na zajęciach?
Czego ciekawego dowiedzieliście się na nich ?
Jaki macie nastrój? Wybierz buźkę.

Opracowała nauczycielka Ewa Wiśniewska Przedszkole Publiczne Nr 6 Skarżysko - Kamienna

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.