Numer: 33175
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Portret Babci i Dziadka. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘCIA W GRUPIE II UFOLUDKI

Opracowanie: Magdalena Kwaśniewska
Prowadzenie: Magdalena Kwaśniewska
Temat kompleksowy: Prezenty dla Babci i Dziadka
Temat dnia: Portret Babci i Dziadka
Data : 19.01.2017 r.
Miejsce zajęć: Przedszkole nr 126 im. Rusa w Poznaniu
Grupa: II Ufoludki
Cele ogólne:
- kształtowanie u dzieci postawy szacunku dla najbliższych członków
rodziny i wzmacnianie z nimi więzi uczuciowej ;
- wzbogacanie repertuaru doświadczeń plastycznych;
Cele operacyjne:
-stymulowanie rozwoju mowy dziecka;
-wzbogacenie czynnego słownictwa na temat stopnia pokrewieństwa;
-rozpoznawanie i nazywanie poszczególnych członków rodziny;
-poprawne reagowanie na sygnały i polecenia;
-aktywne uczestnictwo
Metody: słowna - metoda żywego słowa, rozmowa, objaśnienia, wskazówki;
czynna -ćwiczeń praktycznych, zadań stawianych do wykonania;
percepcyjna -obserwacja, pokaz ;
Forma: zbiorowa i indywidualna;

Środki dydaktyczne: koperty (z kolorowymi kołami) szt.24, klej, pędzle szt. 24, 24 kartki A4,plandeki 4 sztuki, tablica magnetyczna, magnesy, ilustracje członków rodziny m.in.babć i dziadków.

Przebieg zajęć :
1.Powitanie dzieci przez nauczycielkę przypomnienie o obowiązujących regułach -dzieci wysłuchują powitania i uważnie słuchają n-lki.
2.Rozmowa z dziećmi o członkach rodziny.Dzieci uważnie słuchają i rozpoznają członków rodziny przedstawionych na tablicy. Stosują poprawne określenia: babcia, dziadek, mama, tata, rodzice, dzieci, wnuczek, wnuczka. Przeliczają w zakresie 3,4, 5 i więcej ( wg indywidualnych możliwości).
3.Zabawa ruchowa „Chodź do babci i dziadka”-Dzieci spacerują przy muzyce a na pauzę odszukują w sali ilustracje wybranych członków rodziny i zatrzymuja się przy nich stosując poprawne określenia( np. to jest babcia).
4.Zaproszenie do pracy plastycznej „Portret Babci i Dziadka”- dzieci siedzą przy stolikach. Tworzą pracę w technice orgiami wg wskazówek i pokazu n-lki. Siadają przy stolikach i wyciągają z kopert gotowe elementy-kolorowe koła różnej wielkości i kolorach (1 duże, 4 średnie i 10 małych) do naklejenia na kartkę A5 . Samodzielnie przyklejają gotowe elementy na kartkę i porównują z wzorem na tablicy.
5.Ewaluacja zajęcia -zaproszenie dzieci na środek dywanu, wspólne oglądanie prac-galeria. Dzieci wspólnie oglądają prace, dzielą się uwagami, dokonują porównań, dostrzegają podobieństwa i różnice. Następnie wyjmują z koszyczka ilustracje z emocjami ( radość, smutek). Jeżeli zajęcie się podobało, to podnoszą do góry buźkę uśmiechniętą, jeśli nie - to smutną.
Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciu .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.