X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 32956
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawa Kolorami - konspekt zajęć z języka angielskiego

Temat: Zabawa kolorami (Topic: Playing with colours)
Grupa wiekowa: 5 latki (Age - 5)
Nauczyciel: Ewa Przyborska (Teacher: Ewa Przyborska)
Czas: 40 minut (Time: 40 minutes)
Środki dydaktyczne: plansze edukacyjne, piłeczki, kółka, kolorowe karteczki, karty pracy – motyle, kredki, słomki, klej
Formy pracy: grupowa, zbiorowa, indywidualna
Metody pracy: wizualna (kolorowe plansze), audytywna (rymowanka), czynnościowa (wykonywanie poleceń, określanie nazw kolorów)
Cele nauczania:
• określanie kolorów
• bogacenie słownictwa
Cele szczegółowe:
• dziecko rozumie nazwy kolorów
• dziecko potrafi prawidłowo wymówić nazwy kolorów
• dziecko określić kolor danej rzeczy, przedmiotu
• dziecko rozwija własną kreatywność
• dziecko ćwiczy umiejętność współdziałania w grupie rówieśniczej
Przebieg zajęć:
1. Nauczyciel wita się z dziećmi słowami „Hello”. Następnie zaczyna tzw. rozgrzewkę językową - przedstawiamy się. Nauczyciel przedstawia się słowami – I am Ewa, a następnie zadaje wszystkim pytanie „What’s your name”? Dzieci odpowiadają: I am .........(podają swoje imię).
2. Zabawa „What colour is it?”: Dzieci siedzą na dywanie w kole, nauczyciel wprowadza wszystkich w tematykę zajęć za pomocą kolorowych piłeczek, a następnie pokazując kolorowe kółka i wypowiadając nazwy kolorów. Wszyscy powtarzają za nauczycielem. Każde dziecko otrzymuje kolorowe kółka. Nauczyciel wypowiada poznane kolory, a zadaniem przedszkolaków jest podniesienie do góry kółka z właściwym kolorem.
3. Zabawa „What colour is missing”: Nauczyciel prosi wszystkich dzieci o zamknięcie oczu, poleceniem – „close your eyes”, chowa jeden z wcześniej poznanych kolorów. Następnie zadaniem dzieci jest odgadnięcie jakiego koloru brakuje i podanie jego angielskiej nazwy.
4. Nauka wierszyka „Colours”: Nauczyciel mówi wierszyk, a następnie prosi wszystkich, żeby powtarzali za nim, jednocześnie pokazując wymienione w wierszyku kolory. W dalszej części wszyscy wychodzą na środek sali, nauczyciel dzieli uczestników na 6 grup, każda grupa losuje dla siebie jeden z kolorów, następnie dzieci ustawiają się zgodnie z kolejnością kolorów w wyliczance, w trakcie wyliczanki każda grupa wypowiada swój kolor, a pozostałą część wierszyka wszyscy recytują wspólnie.

„Pink, orange and green, red, yellow and blue,
I love colours, How about you?
(Różowy, pomarańczowy i zielony, czerwony, żółty I niebieski, Ja kocham kolory, a Ty?)
5. Zabawa „Cards”: wszyscy uczestnicy siedzą w kręgu na dywanie Nauczyciel rozdaje karteczki z kolorami. Następnie włącza muzykę, w tym czasie uczestnicy podają sobie wcześniej rozdane karteczki. Gdy ucichnie muzyka uczestnicy przestają podawać sobie karteczki. Nauczyciel wypowiada dwa z wcześniej poznanych kolorów. Osoby, które trzymają karteczki z wypowiedzianymi kolorami muszą wstać.
6. Praca plastyczne „Pretty butterflies” (Piękny motyl): nauczyciel rozdaje wszystkim karty pracy. Zadaniem dzieci jest pokolorować motyle, wykorzystując wcześniej poznane kolory, następnie dzieci przyklejają do nich słomki. Po wykonaniu zadania każdy uczestnik opowiada jakie kolory ma jego motyl.
7. Pożegnanie. Wszyscy żegnają się słowami Bye!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.