X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 32827
Przesłano:

Routing statyczny - konspekt zajęć

Przedmiot: Podstawy sieci komputerowych
Klasa: pierwsza
Czas: 2 godziny lekcyjne

KONSPEKT

Temat: Routing statyczny.

ZAKRES TREŚCI PROGRAMOWYCH:
Konfiguracja urządzeń CISCO
Znaczenie stosowania routingu statycznego
Routing między sieciami

Cele lekcji:
Uczeń po lekcji powinien :
A. Znać:
problemy wynikające z stosowania routingu statycznego
podstawowe polecenie konfiguracyjne urządzeń CISCO
zasady działania routingu między sieciami
B. Umieć:
przeprowadzić podstawową konfiguracje urządzeń CISCO
skonfigurować routing statyczny
skonfigurować routing miedzy vlanami
C. Być przekonany:
konieczności stosowania routingu statycznego w małych sieciach
łatwości korzystania z urządzeń przy wykorzystaniu poleceń języka IOS

Metoda nauczania:
Wykład + pokaz
Ćwiczenia

Formy pracy uczniów na lekcji:
obserwacja, ćwiczenia w konfiguracji urządzeń cisco w wykorzystaniem symulatora

Środki i materiały dydaktyczne:
komputer, z systemem operacyjnym Windows,
oprogramowanie symulacyjne
rzutnik

Przebieg lekcji:
Czynności nauczyciela
Czas
Czynności ucznia
Uwagi
CZĘŚĆ WSTĘPNA
Czynności organizacyjne:
1. - sprawdzenie obecności,
- wpisanie tematu do dziennika.
5-10 min.
Zajęcie miejsc przy stanowiskach

Podanie tematu lekcji i uświadomienie uczniom celu lekcji.
7-8 min.
Routing statyczny - problemy

CZĘŚĆ ZASADNICZA
Omówienie celów konfiguracji routingu statycznego

5 -8 min
Uczniowie słuchają i robią notatki

Przedstawienie konfiguracji
VLAN i konfiguracji routingu statycznego
8 – 10 min
Uczniowie słuchają i robią notatki

Przypomnienie poleceń konfiguracyjnych
10-12 min
Uczniowie słuchają i robią notatki

Konfiguracja VLANów
8-10 min
Uczniowie wraz nauczycielem konfigurują VLAN w symulatorze

Przedstawienie konfiguracji routera CISCO
4-6 min

Uczniowie słuchają i robią notatki

Konfiguracja routingu
10 -20 min
Uczniowie wraz nauczycielem konfigurują routing w symulatorze

Pogadanka o wynikach poleceń, opcjach oraz sytuacjach w których ruting statyczny zawodzi
5 -8 min
Uczniowie biorą udział w dyskusji

CZĘŚĆ KOŃCOWA
Krótkie podsumowanie zajęć wskazanie tematyki następnych zajęć,
5-10 min
Zapisują zadanie domowe: „Opisać cele stosowania łaczy trankingowych”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.