Numer: 32824
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Parasol - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęcia z dnia 17-11-2016
GRUPA ; 4-latki
PROWADZĄCA: Joanna Sędłak
TEMAT; Parasol
Cele ogólne: doskonalenie sprawności manualnej, utrwalenie nazw kolorów
Cele szczegółowe:
Dziecko- układa parasol z klocków po śladzie, rysuje po śladzie, zna poszczególne części parasola ,wie do czego służy i w jakich sytuacjach z niego korzystamy, rozwiązuje zagadki, nazywa kolory , reaguje na umówiony sygnał, samodzielnie wykonuje powierzone mu zadania.
Metody:
praktycznego działania ,ekspresji twórczej.
Formy:
indywidualna, zbiorowa
Pomoce:
parasole, karty pracy, klocki, magnetofon, tamburyno, kolorowe kartki


Przebieg zajęć:
1.Powitanie dzieci.
2. Zabawa Deszczyk- Klanza
3.Rozwiązywanie zagadek związanych z elementami pogody.
Odczytanie zagadki związanej z tematem zajęć:
Gdy świeci słońce, stawiasz go w kącie. Kiedy deszcz rosi, nad głową go nosisz (parasol).
4.Wspólne śpiewanie piosenki Pada, pada deszczyk pada.
5.Zabawa ruchowa: Krople deszczu.
6.Zaprezentowanie dzieciom parasoli na deszcz, przeciwsłonecznych, dużych -małych , omówienie wyglądu i budowy parasola ( czasza, nieprzemakalny materiał, rączka, druty ).
Czy parasol chroni przed deszczem?
Gdzie latem można zobaczyć parasole?
7.Wspólne wykonanie parasola z klocków- układanie po śladzie i dobór odpowiedniego koloru.
8.Zabawa Parasol- dzieci otrzymują emblematy np. w kolorze żółtym, czerwonym, niebieskim itp. biegają po sali, na sygnał odszukują parasola w odpowiednim kolorze i zatrzymują się przy nim.
9.Rytmizowanie krótkiej rymowanki;
Pa-ra-so-le , pa-ra-sole – du-żo ich jest
Kie-dy pa-da, kie-dy- pa-da- deszcz.
10. Parasol-zapoznanie ze sposobem wykonania pracy. Rysowanie po śladzie, ozdabianie gotowymi elementami wyciętymi z kolorowego papieru– karta pracy.
11. Umieszczenie prac na wystawie.
12.Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.