X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 32144
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć w ogrodzie przedszkolnym

SCENARIUSZ ZAJĘCIA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Przygotowanie i prowadzenie: Agnieszka Leper
Grupa: 4-latki

Temat: „Wesołe zabawy"

Podstawa programowa:
V – Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci
VI-Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.
Cele ogólne:
• Zachowanie zasad bezpieczeństwa i przestrzegania norm właściwego zachowania i współdziałania
• Doskonalenie koordynacji wzrokowo –ruchowej
• Wyzwalanie radości dzieci poprzez aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Cele operacyjne (dziecko):
- biega pewnie zmieniając kierunek i omijając przeszkody,
- potrafi poruszać się w otoczeniu zgodnie z instrukcją i piktogramami,
-rozwiązuje zagadki,
-rozumie i wykonuje polecenia nauczyciela.

Metody:
- met. słowne – instruktaż , objaśnienia, zagadki
- met.oglądowe - pokaz
- met. czynne - zadań stawianych dzieciom
Formy: - grupowa, indywidualna, zespołowa,
Miejsce: - ogród przedszkolny.
Pomoce: koperty z zagadkami, piktogramy

PRZEBIEG ZAJĘCIA:
1. Zabawa orientacyjno-porządkowa- „Zbiórka na sygnał"- przypomnienie zasad bezpiecznych zabaw w ogrodzie(bawimy się na wyznaczonym terenie, biegamy bez potrącania, nie niszczymy roślin, uważnie słuchamy poleceń nauczyciela, poprawnie wykonujemy ćwiczenia, cierpliwie czekamy na swoją kolej, podanie sygnału (dźwięk gwizdka), który informuje o zakończeniu ćwiczenia i ustawienie się na zbiórkę).
2. „Detektywi” –szukanie kopert z zadaniami i zasadami bezpieczeństwa od Tupa.
a) „Po śladach"- ćw. spostrzegawczości. Dzieci zgodnie z kierunkiem strzałki szukają piktogramów, które prowadzą do drzewa znajdującego się na końcu ogrodu.
b)„Drzewo niespodzianek"- dzieci wędrując zgodnie ze strzałką po rozłożonych piktogramach i strzałkach docierają do drzewa, gdzie wiszą koperty z zagadkami i losują koperty(kolorowe karty).
3. „Slalom" – dzieci wykonują zadania z kolorowych kart: marsz z wymachami rąk, marsz z wydłużonym krokiem, tip-topy, marsz pingwinów, wolny bieg w miejscach do tego możliwych, przechodzenie pod zjeżdżalnią , itp.
4. Podziękowanie dzieciom za aktywne uczestniczenie w zajęciach i nagrodzenie ich.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.