X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 32127
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienne zabawy. Scenariusz spotkania integracyjnego

JESIENNE ZABAWY-
SCENARIUSZ SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO
Dzieci pięcioletnich z rówieśnikami z Przedszkola w Drelowie

Opracowała: Joanna Małek

Cele: -integracja dzieci z obu placówek poprzez wspólne zabawy i działania, -utrwalenie wiadomości na temat jesieni, -zgodna współpraca w grupie podczas wykonywania zadania.
Pomoce: Naklejki, po jednej dla każdego dziecka: liście klonu, kasztanowca, dębu, kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina, grzyby, chmurki, parasole, koperta z listem od Pani Jesieni, Koperty z zadaniami dla poszczególnych grup. Duża sylweta Pani Jesieni, suszone liście z drzew, sylwety darów jesieni do uzupełnienia przepaski i korali, jesienny obrazek pocięty na części i wzór, obrazki do wyszukiwania różnic, duża karta pracy dla grupy ze zwierzętami , ich domami i zaznaczona drogą do domów, koszyk niespodzianka ze słodyczami.

Przebieg:

Powitanie przybyłych gości i zaproszenie do wspólnych zabaw.

Odczytanie dzieciom listu od Pani Jesieni:

Witam Was Drogie Dzieci!
Jak zapewne wiecie, od czasu kiedy nastałam opiekuję się przyrodą. Wysyłam ptaki za morza, pomagam zwierzętom w gromadzeniu zapasów na zimę, dbam o to, aby przyroda przygotowała się do odpoczynku po pracowitym lecie. Dlatego też jestem stale zajęta.
Ostatnio bardzo dokuczał mi wiatr i deszcz, które zniszczyły moje korale, zerwały opaskę z włosów i uszkodziły moja piękna suknię, z której opadły wszystkie liście.
Proszę Was Drogie Dzieci abyście pomogły mi naprawić mój strój. Z góry Wam za to serdecznie dziękuję.
Jesień

3.Zabawa: „Czary mary”
Śpiewanie z nauczycielką piosenki i powtarzanie po niej ruchów – czarowanie by przenieść się do Krainy jesiennych zabaw.
Czary mary, czary mary, czary mary u. Czary mary, czary mary, czary mary u.
Hokus pokus ksz, ksz. Hokus pokus ksz, ksz. Abra Kadabra Abra Kadabra uuu.
Hokus pokus ksz, ksz. Hokus pokus ksz, ksz. Abra Kadabra Abra Kadabra uuu.
Podział dzieci na kilkuosobowe grupy poprzez losowanie naklejek, przyklejanie ich do ubrań. Dzieci mające takie same naklejki dobierają się w grupy. Następnie poszukują ukrytej w sali koperty oznaczonej ich znaczkiem, zawierającej zadanie do wykonania przez grupę.
Kolejne grupy podchodzą z kopertą, nauczycielka czyta zadanie do wykonania przez dzieci.

Grupa 1: Rozwiążcie zagadki.
Choć nie szyje jak wiecie, pełno igieł ma na grzbiecie. (jeż)
Przynosi deszcze, szarugi, dzień krótki, wieczór długi. Ptaki wysyła za morza i jeża usypia w norze.(jesień)

Grupa 2: Rozwiążcie zagadki.
Płynie po niebie, znasz ją i wiesz, że gdy jest ciemna może być deszcz. (chmura)
Spadają z drzew żółte, czerwone. Wiatr je niesie w tę i tamtą stronę. (liście)

Grupa 3: Rozwiążcie zagadki.
Co tak w szyby dzwoni, kiedy chmura łzy roni? (deszcz)
To miesiąc smutny taki, bo odleciały już ptaki. I liść ostatni już opadł. Ten miesiąc zwie się ........(listopad)

Grupa 4: Dokończcie układać korale Pani Jesieni według podanego wzoru.

Grupa 5: Ozdóbcie suknię Pani Jesieni wykorzystując suszone liści .

Grupa 6: Wybierzcie obrazki pasując do jesieni i przyklejcie je w koszu z darami jesieni.

Grupa 7: Dokończcie układać wzór z kolorowych liści na szalu Pani Jesieni.

Grupa 8: Ułóżcie jesienny obrazek z części według wzoru.

Grupa 9: Znajdźcie sześć różnic między obrazkami.

Grupa 10: Rysujcie po śladach drogi zwierzątek do ich domów.

Kolejne grupy dzieci wykonują zadania. Po zakończeniu wszystkich nauczycielka dziękuje dzieciom za wspólne zabawy, umieszcza wykonane prace na wystawie i częstuje dzieci słodyczami . Następnie zaprasza wszystkie dzieci do wspólnych zabaw na placu przedszkolnym.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.