X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 32065
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Warzywny teatrzyk. Scenariusz zajęć integracyjnych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTEGRACYJNYCH W GRUPIE
DZIECI PIĘCIOLETNICH

Prowadzenie zajęć: Joanna Monikowska

Temat: Zdrowy teatrzyk.

Cele spotkania:
• integracja środowiska rodzinnego dziecka z przedszkolem;
• wzmacnianie więzi rodzinnych;
• tworzenie radosnej atmosfery w grupie;
• uświadamianie zdrowotnych właściwości warzyw;
• stymulowanie aktywności twórczej w sferze mowy i plastyki.


Przebieg zajęć:

1. Wszyscy są, witam Was – powitanka w parach.
Dzieci i Rodzice stoją w parach (jedno z nich w kole wewnętrznym, drugie – zewnętrznym) i śpiewają piosenkę na powitanie uderzając na przemian we własne uda i dłonie partnera. Następnie osoby będące w kole zewnętrznym przemieszczają się o jedno miejsce w prawo. Zabawa powtarza się kilkakrotnie.

2. Warzywne zagadki – rozwiązywanie zagadek wzrokowych, dotykowych, węchowych i smakowych. Chętne osoby rozwiązują zagadki:
- wzrokowe – rozpoznawanie warzyw na obrazkach na podstawie odsłanianych fragmentów (por, pietruszka, burak);
- dotykowe – rozpoznawanie warzyw za pomocą dotyku (kapusta, ogórek, ziemniak);
- węchowe – rozpoznawanie po zapachu (cebula, czosnek, seler);
- smakowe – rozpoznawanie po smaku (papryka, pomidor, marchew).

3. Sałatka jarzynowa – zabawa przy muzyce.
Uczestnicy zabawy otrzymują emblematy z obrazkami przedstawiającymi warzywa (marchewka, ziemniak, burak, pietruszka, ogórek). Dzieci siadają
na krzesełkach ustawionych w okrąg, rodzice stoją za ich plecami. Na hasło nauczycielki (nazwa warzywa) dzieci z określonymi emblematami zamieniają się miejscami. Potem następuje zamiana – rodzice siadają na krzesełkach, dzieci stają za ich plecami.

4. Warzywne kukiełki – praca plastyczno – techniczna. Dzieci wraz
z rodzicami wykonują kukiełki z warzyw i dostępnych materiałów plastycznych zgodnie z otrzymanymi emblematami.

5. Warzywne wierszyki – układanie i prezentacja wierszyków w zespołąch.
Zespoły dobrane zgodnie z emblematami tworzą wierszyki lub rymowanki
pt. „Dlaczego warto nas jeść”. Zespoły lub ich przedstawiciele prezentują wierszyki na forum.

6. Smaczna i zdrowa nagroda – degustacja soku marchwiowego.

7. Wymiana wrażeń, podziękowanie, pożegnanie uczestników.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.