Numer: 32026
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz spotkania integracyjnego z okazji dnia dziecka

Cele ogólne:
integrowanie środowiska rówieśniczego z różnych grup,
przejawianie oznak: życzliwości, dobroci, koleżeństwa wobec innych dzieci,
kulturalne odnoszenie się do siebie,
wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Cele operacyjne - dziecko:
uczestniczy w obchodach swojego święta,
bierze udział w zabawach z rówieśnikami,
nawiązuje kontakty społeczne z rówieśnikami (dziećmi) z innych grup,


Powitanie wszystkich uczestników zabawy:

Niechaj radość w was zagości,
Witam was witam was
Słońce dzisiaj wszystkim świeci
Przecież jest to święto - DZIECI!

Zabawa ruchowo-naśladowcza na powitanie. Wszyscy są witam was –
Ustawienie w kole w parach. Uczestnicy śpiewają i rytmicznie uderzają najpierw w kolana i w dłonie, wskazują siebie i partnera.
Zabawa w kole „Posyłam uśmiech”
Nauczyciel podaje dziecku „słońce” (maskotka słoneczko) uśmiecha się i mówi:
Uśmiech jak słońce do ciebie ślę – jeśli mnie lubisz uśmiechnij się.
Obdarowane dziecko odpowiada uśmiechem i posyła słońce kolejnemu dziecku.

"Kolorowy pociąg" - dzieci zostają zaczarowane w pasażerów zaczarowanego pociągu i wyruszają w podróż przy piosence „Jedzie pociąg” do krain.


I KRAINA TO KRAINA MUZYKI I TAŃCA

ZABAWY „Pada deszczyk” , „Ługi – bugi”, „Karuzela”

II KRAINA TO KRAINA ZABAWY I RUCHU

„ Zapamiętaj swoją parę!”
Zabawa orientacyjno-porządkowa
Dzieci dobierają się parami. Mają zapamiętać, kto z kim stoi.
Na sygnał nauczycielki ( gwizdek, uderzenie w bębenek) dzieci biegają swobodnie wymijając się zręcznie, n następny sygnał chwytają swoją parę i maszerują razem kilka kroków.

„”Rzuty do kosza”
„Turlanie piłki”
„Zabawy w tunelu”
Kręgle

III KRAINA TO KRAINA ZABAW Z ZACZAROWANĄ CHUSTĄ
Przebieganie pod chustą”- uczestnicy podnoszą i opuszczają chustę trzymając ją za uchwyty. Prowadzący mówi, kto ma zmienić miejsce np. przebiegają ci, którzy mają niebieskie oczy; przebiegają osoby, które mają siostrę itp. Gdy chusta jest maksymalnie w górze osoby te przebiegają pod nią.
,Bilard”- grupa wachluje chustą na której jest piłeczka. Ma ona wpaść do otworu znajdującego się na środku chusty.
,,Sałatka owocowa”- uczestnicy trzymają chustę za uchwyty. Podzieleni są na cztery, pięć rodzajów owoców np. gruszki, banany, cytryny, truskawki, kiwi itp. Grupa wachluje chustą. Gdy jest ona wysoko prowadzący wymienia nazwy owoców, a osoby należące do tych rodzajów przebiegają pod nią zmieniając się miejscami i łapią inne uchwyty. Na hasło ,,sałatka owocowa” - wszyscy zmieniają miejsce. Zamiast owoców mogą być kolory.

Parasol olbrzyma
Rybak i rybka – jedna osoba stoi na środku chusty to jest rybak, druga ukryta jest pod chustą i tam się poruszą to jest rybka. Reszta osób trzyma chustę na wysokości ramion. Ich zadaniem jest energiczne ruszanie chustą w taki sposób, aby imitować ruch fal i jednocześnie zakryć rybką. Zadaniem rybaka jest załapanie rybki.
Chodzenie po falach – osoba stoi na środku chusty, reszta trzyma chustę i znów robi fale tak, aby utrudnić chodzenie.
Celowanie do otworu w chuście– wszyscy, którzy trzymają chustę starają się tak nią poruszać, aby wcelować maskotką do środka otworu.

Sztorm- na chustę wrzucamy lekkie przedmioty (piłeczki, zabawki). Podczas wachlowania nie mogą one spaść z chusty.

IV. KRAINA TO KRAINA ZAGADEK

GRUPA KOTKI

Gdy się schowa za chmury,
Świat się staje ponury.
A weselej na świecie,
Kiedy śmieje się z góry.
(słońce)

Patyczki drewniane,
w pudełku schowane,
pięknie rysują,
zatemperowane ´- kredki

Lata w górze, lecz na sznurze – latawiec

GRUPA PAJACYKI
Spada z chmury
w dzień ponury.
Gdy w maju spadnie
wszystko rośnie ładnie.
(deszcz)

Pluszowy przyjaciel
z oklapniętym uszkiem
wskakuje wieczorem
pod twoją poduszkę.
(miś)

Z czego można zbudować
domy, mosty i wieże?
Nie zepsujesz zabawki,
choć na części rozbierzesz – klocki

Gdy ja bijesz, to nie płacze,
ale wesoło do góry skacze – piłka

GRUPA SŁONECZKA
Kiedy błyska, kiedy ulewa,
kiedy wicher łamie drzewa,
to już znak, że idzie duża,
wielka, groźna, straszna...
(burza)
Jakie kółka przypniesz do nóg,
żebyś się turlać na nich mógł – wrotki

Postaw na niej jedną nogę,
a natychmiast rusza w drogę – hulajnoga

Okrągły, brzuchaty,
wśród zabawek leży.
Zależy mu na tym,
żeby go uderzyć.
Stuknę go czasem,
zagra pod palcami.
Dziękuje mi basem,
gdy stukam pałkami – bębenek

GRUPA EKOLUDKI

Może być mała alba duża,
czasami szklane oczka zmruża.
Zawsze jest miła, uśmiechnięta,
dlatego lubią ją dziewczęta – lalka

Co wolno rzucać, kopać, cisnąć,
bo nawet jak upadnie,
zamiast się potłuc lub rozprysnąć,
jeszcze podskoczy ładnie – piłka


Choć nie ma zamka ani kluczyka,
często otwierasz ją i zamykasz.
W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,
wierszyków, bajek i opowieści – książka

Ni to kasza, ni to groch,
spada z nieba, że aż strach.
Skacze, tańczy, w szyby dzwoni,
jedna kulka drugą goni.
(grad)

V KRAINA TO KRAINA KOLORÓW
Rysowanie świata, w którym panuje radość, miłość i szczęście. Dzieci dostają balony na tasiemce z namalowanym uśmiechem. Każdy do swojego balonu przykleja ręce oraz oczy.

Swobodny taniec z balonem, przy piosence „Wszystkie dzieci nasze są”.

VI KRAINA TO KRAINA SZCZĘŚCIA
Każde dziecko dostaje wędkę i łowi prezent z okazji święta.

Piosenka Na pożegnanie wszyscy razem hip hip hurra hip hip hurra hip hip hurra! Z całego serca pełnym gazem żegnamy Was, żegnamy Was, żegnamy Was. (dzieci machają do tych, które znajdują się po przeciwnej stronie koła)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.