X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 3202
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Tajemnice kolorów. Scenariusz zajęć dla dzieci 6 - letnich

Cele ogólne:
Rozwijanie wrażliwości na kolorystykę otoczenia
Zapoznanie z nową technika plastyczną
Doskonalenie czytania ze zrozumieniem

Cele operacyjne:
Dz. zna właściwości odżywcze warzyw
Dz. wypowiada się pełnymi zdaniami na podany temat
Dz. rozumie polecenia i prawidłowo wykonuje ćwiczenia rytmiczne
Dz. czyta wyrazy o prostej budowie graficznej
Dz. wykona pracę plastyczną wg instrukcji nauczyciela

Pomoce dydaktyczne:
Kilka warzyw (cebula, ogórek, pomidor, burak), karteczki z nazwami rzeczy, które w przyrodzie występują w kolorze niebieskim, żółtym, czerwonym, zielonym, kartki z bloku w czterech podstawowych kolorach do powieszenia na ścianie, bibuła gofrowana, kartki z bloku technicznego, woda

Przebieg zajęć:
1. Słuchanie opowiadania “ Kruchutka sałatka” czytanego przez nauczyciela
Po wysłuchaniu opowiadania, następuje krótka rozmowa sprawdzająca stopień zrozumienia tekstu przez dzieci. Zwrócenie uwagi na właściwości koloryzujące warzyw.

2. Zabawa dydaktyczna - co można zafarbować?
Dzieci podają propozycje rzeczy, które można zafarbować, próbują zastanowić się, czy chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie.

3. Zabawa ruchowa w kolorowy farbowany deszcz :
Zabawa polega na dokończeniu zdań przez dzieci i odegraniu sytuacji;
Leci na nas brązowy deszcz!!!! Łapiemy go w usta bo to.....
Leci na nas niebieski deszcz!!!! Wskakujemy do kałuży bo to....
Leci na nas różowy deszcz!!! Strasznie nas łaskocze bo to...

4. Zabawa dydaktyczna - wszystko ma swój kolor
Dzieci otrzymują karteczki z nazwami różnych rzeczy z otoczenia (owoców, warzyw, owadów itp.), które w przyrodzie występują w określonej niezmiennej kolorystyce (“rzeczy, którym nie można zmienić koloru”). Po odczytaniu nazwy przyklejają karteczkę na jednej z kolorowych kartek zawieszonych w sali zgodnej z kolorem rzeczy na karteczce (np. nazwa “banan” powinna znaleźć się na kartce w kolorze żółtym)

5. Praca plastyczna - warsztat farbiarski
Dzieci odzyskują farbę z bibuły, którą układają na zmoczonej woda kartce technicznej w abstrakcyjne wzory.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.