KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
Temat: Jaką mamy pogodę (Topic: How’s the weather?)
Grupa wiekowa: 5 latki (Age - 5)
Nauczyciel: Ewa Przyborska (Teacher: Ewa Przyborska)
Czas: 30 minut (Time: 30 minutes)
Środki dydaktyczne: płyta CD z piosenkę, plansze edukacyjne, karty pracy (Materials: CD with a song, educational charts , cards of work)
Metody pracy: podająca (ilustracyjna), reagowania całym ciałem, dydaktyczna (zabawy i piosenki)
Cele nauczania:
• obserwowanie i nazywanie stanów pogody
• rozumienie prostych poleceń
• bogacenie słownictwa
Cele szczegółowe:
• dziecko potrafi się przedstawić w języku angielskim
• dziecko potrafi rozpoznać i nazwać po angielsku stany pogody
• dziecko śpiewa piosenkę w języku angielskim
• dziecko obrazuje wcześniej umówionym ruchem ręki stan pogody
• dziecko wykonuje kartę pracy- wykleja plasteliną bądź koloruje
• dziecko recytuje wcześniej poznany wierszyk po angielsku
Przebieg zajęć:
1. Przedstawianie się dzieci – utrwalenie pytania: What’s your name? I odpowiedzi: My name is...
2. Słuchanie piosenki: „How's the weather?”
♫ How's the weather? Jaka jest pogoda?
How's the weather? Jaka jest pogoda?
How's the weather today? Jaka jest pogoda dzisiaj?
Is it sunny? Czy jest słonecznie?
Is it rainy? Czy jest deszczowo?
Is it cloudy? Czy jest pochmurnie?
Is it snowy? Czy jest śnieżnie?
How's the weather today? Jaka jest pogoda dzisiaj?
Let's look outside. Spójrzmy na zewnątrz
How's the weather? Jaka jest pogoda?
Is it sunny today? Czy jest słonecznie dzisiaj?
Let's look outside. Spójrzmy na zewnątrz.
How's the weather? Jaka jest pogoda?
Is it rainy today? Czy jest deszczowo dzisiaj?
Let's look outside. Spójrzmy na zewnątrz
How's the weather? Jaka jest pogoda?
Is it cloudy today? Czy jest pochmurnie dzisiaj?
Let's look outside. Spójrzmy na zewnątrz
Is it snowy today? Czy jest śnieżnie dzisiaj?
How's the weather? Jaka jest pogoda?
How's the weather? Jaka jest pogoda?
How's the weather today? Jaka jest pogoda dzisiaj?
Is it sunny? Czy jest słonecznie?
Is it rainy? Czy jest deszczowo?
Is it cloudy? Czy jest pochmurnie?
Is it snowy? Czy jest śnieżnie?
How's the weather today? Jaka jest pogoda dzisiaj?
W czasie śpiewania piosenki nauczyciel pokazuje plansze edukacyjne z obrazkami: sunny – słonecznie, rainy – deszczowo, cloudy – pochmurnie, snowy – śnieżnie
Następnie prosi dzieci aby widząc daną planszę zobrazowały stan pogody:
Sunny – dzieci wycierają pot z czoła
Cloudy – poruszają rękoma w górze
Rainy – stukają palcami o podłogę
Snowy – pokazują jak lecą śniegowe płatki z góry do dołu
3. Karta pracy – „Sunny days, rainy days pockets”. Zadaniem dzieci jest wybrać odpowiedni rysunek do stanu faktycznego pogody i go pokolorować, bądź wykleić plasteliną. Po zakończonym zajęciu nauczycielka prosi o posprzątanie swoich miejsc pracy „Clean up, clean up, everybody is clean up”
4. Dzieci wspólnie z nauczycielem mówią wierszyk na pożegnanie:
Good-bye, good-bye, Dowidzenia, dowiedzenia
have a nice day, Życzymy miłego dnia
good-bye, good-bye, Dowidzenia, dowiedzenia
come again to play! Zapraszamy ponownie do zabawy!