SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Temat: Zdrowe jedzenie
Grupa: 4-5 lat
Cele ogóle:
Dziecko
• utrwala zwroty grzecznościowe
• zna nowe słownictwo związane z owocami i warzywami
• utrwalają poznaną wcześniej piosenkę „Are you hungry”
Cele szczegółowe:
• umie wymienić kilka nazw owoców;
• potrafi rozpoznać owoce po smaku;
• wie, że należy jeść owoce, aby być zdrowym;
• sprawnie reaguje na ustalone sygnały;
• porusza się zgodnie z rytmem słyszanej melodii.
Środki dydaktyczne: ilustracje przedstawiające owoce warzywa, koszyk na zakupy, lista zakupów -owoce ,warzywa. Piosenka ,,Are You Hungry?” Super Simple Songs, piosenka „We go to Poland”-English with little ant,piosenka "Please sit downe"Super simple songs
Przebieg zajęć:
1. Dzieci wybierają pojazd którym jadą do Anglii, następnie jedno dziecko podnosi flagę Anglii jako znak dotarcia do celu. Podczas śpiewania szeptem „please be quiet” wszyscy cichutko siadają na dywanie .
2. N-l: I have somthing for you. What is my box?
3. Nauczyciel wyjmuje poszczególne, owoce ,warzywa, na polecenie look, listen, and say with me, dzieci powtarzają każde słowo.
4. N+Dz.: Pear, plum , leek, onion, bluberries, rasberries, potatoes, broccoli, peas, cherries, baby sweetcorn, kiwi fruit, grapes, pineapple, asparagus,cauliflower.
5. Dzieci otrzymują listę zakupów „Shopping list” według której do koszyka z zakupami wkładają poszczególne owoce i warzywa.
6. N-l.: please stand up and sing a song . Utrwalenie piosenki z poprzednich zajęć „are you hungry?”
7. N.: wyjmuje wcześniej kilka umytych i pokrojonych owoców i podaje dzieciom do spróbowania.: What is this ? Dz.: This is a/an.....
8. Wprowadzenie zdania z operatorem „Do” .
N.: Do you like... an apple/ a plum......itp.
9. Dzieci reagują odpowiednio na swoje preferencje żywnościowe podnosząc odpowiednio łapki z kciukiem w górę lub w dół dodatkowo odpowiadając „I like .../ I don’t like..”
10. N-l pokazuje na zegar -What time i it? It’ s time to go home, it’s time to finish
11. Wracamy do Polski, dzieci tym samym pojazdem wracają do Polski śpiewając piosenkę „We go to Poland”
12. N-l.: nagradza wszystkie dzieci naklejkami lub gestem „Give me the five”