Scenariusz zajęć
Data: 16.02.2016r.
Prowadząca: Ewa Krzywiecka
Klasa: 1a
Temat: Dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 10– zadania różne.
Cele operacyjne:
Uczeń:
- Sprawnie dodaje i odejmuje liczby w zakresie 10;
- Umie porządkować liczby jednocyfrowe;
- Porównuje liczby w zakresie 10;
- Sprawnie koloruje obrazek wg wyników działań;
- Potrafi współpracować w zespole na rzecz wspólnego dobra;
- Aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Metody pracy: problemowa, oglądowa, słowna, ćwiczeń praktycznych.
Formy pracy: praca zbiorowa, indywidualna jednolita i zróżnicowana, praca w grupach.
Środki dydaktyczne: różne karty pracy do pracy indywidualnej i grupowej, karteczki z działaniami i sylabami, chusta Klanza.
Przebieg zajęć:
Nauczycielka wita dzieci i zaproszonego gościa.
Zadanie 1.
Oblicz. Wyniki uporządkuj od najmniejszego do największego i wpisz hasło
3-2=........... MA
3+1=...........TY
3+3=.......... KA
2+1=...........MA
6-4=............TE
Zadanie 2.
Nauczyciel rozdaje dzieciom cyfry od 1 do 10 i za pomocą taśmy 2-stronnej przytwierdza do ubrania. Dzieci dobierają się w zespoły wg cyfr.
Zadanie 3.
Dzieci w zespołach rozwiązują działania na odejmowanie i dodawanie w zakresie 10. Po skończonym zadaniu wymieniają się kartkami i nawzajem sprawdzają.
Przerwa śródlekcyjna. Zabawa z chustą Klanza
Zadanie 4.
Każde dziecko dostaje kartę pracy w której za zadanie ma pokolorować obrazek wg kodu. Po skończonej pracy sprawdzamy czy wszyscy pokolorowali jednakowo.
Podsumowanie zajęć:
Każde dziecko na karteczce rysuje uśmiechniętą albo smutna buźkę w zależności od zadowolenia z zajęć. Każde dziecko zostaje obdarowane naklejką.