X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 31203
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pasowanie na przedszkolaka. Scenariusz zajęcia 3,4 latki

Imię i nazwisko nauczyciela: Bednarz Katarzyna

Data: 6.11.2015

Temat: Pasowanie na przedszkolaka

Grupa wiekowa: ,3,4-latki

Cele wychowania przedszkolnego z podstawy programowej:

1. Wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji.
2. Kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek.
3. Rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi.
4. Wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadanie się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne

Kształtowane umiejętności z podstawy programowej:
- Umiejętność poprawnego wypowiadania się, zwracania do rozmówcy, utrzymywania odpowiedniego tonu głosu
- Umiejętność odgrywania ról posługując się przy tym mimiką i gestami
- Umiejętność śpiewania piosenek oraz deklamowania wierszy z dziecięcego repertuaru
- Umiejętność zatańczenia prostych układów tanecznych

Realizowany obszar z podstawy programowej:
1.1/1.2/3.1/3.2/7.1/8.4/7.2/8.1/8.2/


Środki – płyta z piosenkami z repertuaru dziecięcego, duża kredka


Przebieg:

1.Uroczyste powitanie przybyłych gości przez Nauczycieli.

2. Śpiewanie piosenki pt.:” Jestem sobie przedszkolaczek”. Dzieci ustawione w półkolu wspólnie z nauczycielkami śpiewają piosenkę.

3. Recytacja wiersza „ Dziś jest nasze pasowanie” przez całą grupę wspólnie.

4. Śpiewanie piosenki połączone z układem tanecznym „ Jestem przedszkolakiem”. Wykonywanie przez dzieci prostego układu tanecznego w parach. Ilustrowanie ruchem tekstu piosenki.

5.Recytacja wierszy przez przedszkolaków, każdy samodzielnie swoją wyznaczoną część:
Trzy i czterolatki to są dzieci z tej gromadki.
Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują.
Skaczą pięknie jak piłeczki Buzie mają jak laleczki.
Ładnie prace wykonują ,wycinają i malują .
Przez ćwiczenia i zabawy można dojść do wielkiej wprawy.

Rzecz to wielka niesłychanie
Gdy przedszkolakiem się zostanie
Wiele rzeczy trzeba wiedzieć
Wiele rzeczy trzeba umieć.
Gdy pani o coś pyta, do góry palce dwa!
A gdy ktoś odpowiada, słuchamy, cicho sza!
Każdy przedszkolak o tym wie, że w bałaganie źle żyje się.
Gdy koniec zabawy i biegania, czas się zabrać do sprzątania.
Nie hałasuj w przedszkolu
Każdy ci to powie,
Że hałas niszczy nerwy i zdrowie.
Obrażać się – to brzydka wada,
Tak zachowywać się nie wypada.

6. Wspólne śpiewanie piosenki pt.:” Jestem samodzielny”

7. Dzieci wyznaczone do pasowania wychodzą na środek i stają z ręką na sercu deklamują przysięgę przedszkolaka:

Ja przedszkolak dzielny
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swojej pani
I zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił
I pilnie się uczył
Żebym mamy i taty
Nigdy nie zasmucił.

Pani Dyrektor przy pomocy dużej kredki pasuje dzieci na przedszkolaków. Pasowani otrzymują dyplomy i prezenty.

8. Nauczyciel prosi o powstanie rodziców i powtarzanie słów ślubowania:

ŚLUBUJĘ:

ZAWSZE MIEĆ W PAMIĘCI, ŻE MOJE DZIECKO JEST UNIKALNYM DAREM.
SŁUCHAĆ UWAŻNIE O CZYM MÓWI I ZAWSZE Z NIM ROZMAWIAĆ.
PAMIĘTAĆ, ŻE KAŻDY CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH.
DOCENIAĆ W DZIECKU TO, CO W NIM NAJLEPSZE.
PRZYTULAĆ JE.
CIESZYĆ SIĘ JEGO DZIECIŃSTWEM.

9. Poczęstunek i pożegnanie przybyłych gości

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.