X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 30986
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz do zajęć całodziennych w grupie 4- latków - Edukacja muzyczna "Do przedszkola" - nauka II zwrotki piosenki

Konspekt do zajęć w grupie 4- latków

1.Grupa: 4- latki

RANEK
„Budujemy”- wznoszenie budowli z klocków drewnianych i plastikowych. Wypowiadanie się na temet własnych budowli, nazywanie ich.
Zestaw ćwiczeń porannych nr 2:
„Baloniki”- ćwiczenie uspokajające. W kole nadmuchiwanie balonika- nabieranie powietrza nosem i wydmuchiwanie ustami do środka koła. Koło robi się coraz większe, aż do pęknięcia – trach.

ZAJĘCIA I
Temat: Edukacja muzyczna „Do przedszkola”- nauka II zwrotki piosenki.
Cel główny: Rozwijanie muzykalności u dzieci.
Cele operacyjne (Dziecko):
słucha włączonego nagrania;
powtarza słowa piosenki za nauczycielem;
próbuje śpiewać zapamiętany tekst piosenki;
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe:------------------
Środki dydaktyczne: Piosenka „Do przedszkola” na płycie CD, bębenek.

PRZEBIEG ZAJĘCIA I:
I.
Powitanie dzieci: Dzieci siedzą w półkolu. N. wita się z nimi, pokazując różne gesty, np: Witam się z wami jedną ręką, teraz drugą (macha). Witam się głową (kiwa). Witam się uśmiechem (uśmiecha się szeroko) i was proszę o uśmiech. Po każdym geście N. Dzieci go naśladują.
II.
1. „Do przedszkola”- osłuchanie z II zwrotką piosenki.
2. Rozmowa na temat II zwrotki piosenki.
3. Powtórzenie słów piosenki za N.
4. „Piesek z kokardką”- zabawa z elementem czworakowania. Przebieg: dzieci ustawiają się na czworakach i kładą woreczek na karku – piesek ma kokardkę. Idą na czworakach tak ostrożnie, aby nie zgubić kokardki. Podczas chodzenia piesek rozgląda się – dzieci wykonują skręty głowy w lewo lub w prawo.
5. Powtórzenie II zwrotki piosenki.
6. Wspólny śpiew piosenki.
III.
1. Duże koło dzieci śpiewają piosenkę i tańczą w dużym kole na refren piosenki tańczą w małych kółeczkach.
*„Wirujący bączek”- zabawa orientacyjno- porządkowa. Dzieci poruszają się w tempie podanym na bębenku przez N., (marsz, bieg, podskoki). Na hasło: Bączek zatrzymują się i wirują wokół własnej osi raz w jedną, raz w drugą stronę. Podczas wirowania rozkładają szeroko ręce- duży bączek, mały bączek- dłonie ułożone na ramionach.
ZAJĘCIA II
Temat: Edukacja plastyczna „Lalka Ela”- kolorowanie kredkami świecowymi.
Cel główny: Doskonalenie sprawności manualnej.
Cele operacyjne (Dziecko):
poprawnie trzyma kredkę;
koloruje kontur lalki;
sprząta swoje stanowisko pracy.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: instrukcja wykonania ćwiczeń
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o prawidłowo wykonaną pracę plastyczną.
Środki dydaktyczne: kontur lalki dla każdego dziecka, kredki świecowe

PRZEBIEG ZAJĘCIA II:
I.
1.Zabawa integracyjna „Lalka do lalki”.
II.
1.„Lalka Ela” - Omówienie co to jest lalka, do czego służy, jak wygląda.
2. Zaprezentowanie przez N. sposobu wykonania pracy: kolorowanie kredkami świecowymi.
3. Zwrócenie uwagi na:
- prawidłowe trzymanie kredki;
- utrzymywanie porządku w miejscu pracy.
4. Samodzielna praca dzieci.
III.
1. Sprzątanie po zakończonych zajęciach, zorganizowanie wystawki w sali przedszkolnej.
* „Samochody do garażu”- zabawa bieżna. Dzieci swobodnie biegają, trzymając krążek oburącz przed sobą. Gdy N. dwa razy uderzy w będenek, dzieci poruszają się w przeciwnym kierunku. Na zakończenie dzieci kładą krążki na podłogę.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE:
Temat: Poznajemy technikę „Ubranka dla lalek”.
Cel główny: Utrwalenie kolejności zakładania ubranek.
Cele operacyjne (Dziecko):
potrafi określić kolory ubranek lalki;
prawidłowo zakłada ubranka;
wzbogacanie zasobu słownictwa;
doskonalenie sprawności manualnych.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz prawidłowo ubranej lalki.
Środki dydaktyczne: lalki, ubranka dla lalek.

PRZEBIEG ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWEGO:
I.
1. Zabawa integracyjna „Ubranko do ubranka”.
II.
1. Dzieci siedzą w kole N. pokazuje prawidłowe ubieranie lalek.
2. Komentarz N. na temat prawidłowego zakładania ubranek lalkom, określania kolorów ubranek, które wykorzystały do ubrania lalki oraz kolejność zakładania ubranek.
3. Wprowadzenie do zajęcia. N. proponuje dzieciom przebieranie lalek. Dzieci wybierają ubranka, opisują wygląd lalek. Zapinają ubranka na guziki i suwaki pod okiem N., który czuwa nad kolejnością wkładania ubranek.
4. Zwrócenie uwagi na:
- poprawną kolejność zakładania ubranek,
- nazywanie ubranek, które wykorzystują.
5. Wypowiedzi dzieci na temat czy ciężko ubiera się lalki.
III.
1. Sprzątanie po zakończonych zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.