Numer: 30941
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajemy rzodkiewkę - scenariusz zajęć

Grupa wiekowa : 6- 7 lat, troje dzieci z autyzmem

Cele ogólne :

-poczucie bezpieczeństwa i zaufania
-dostarczanie różnorodnych bodźców
-przybliżanie dzieciom otaczającego ich świata
-ćwiczenie sprawności w obrębie motoryki małej

Cele operacyjne :

- dziecko potrafi naśladować gesty nauczyciela
- dziecko potrafi czerpać radość z zabawy
- dziecko potrafi rozpoznać rzodkiewkę
- dziecko potrafi współdziałać z nauczycielem
- dziecko potrafi przeliczać przedmioty
- dziecko rozpoznaje znak graficzny cyfry
- dziecko potrafi wykonać pracę plastyczną

Metody: słowna- polecenia, praktycznego działania,

Formy : grupowa, indywidualna

Miejsce : sala przedszkolna


Środki dydaktyczne: rzodkiewki, plastikowe nożyki, deseczki, worek, pomidor, ogórek, banan, jabłko, ilustracje z warzywami, folia bąbelkowa, obrazki np. powycinane z gazet

Przebieg zajęcia :

I Faza wstępna :

• Przywitanie się piosenką „Przyszła do nas pani wiosna .”- naśladowanie ruchów, gestów

II Faza realizacyjna :

• Wielozmysłowe poznanie rzodkiewki- oglądanie, dotykanie, wąchanie
• Przekrajanie plastikowym nożykiem przy pomocy nauczyciela, smakowanie.
• Wyszukiwanie na ilustracji rzodkiewki spośród innych warzyw, nazywanie
• „ Czarodziejski worek” – wyciąganie z worka warzyw, owoców ( ogórek, rzodkiewka, pomidor, banan, jabłko) rozpoznawanie po dotyku
• Przeliczanie rzodkiewek, dopasowywanie ilości do znaku graficznego cyfry



III Faza podsumowująca :

• Wykonanie pracy plastycznej „ ogród”- na wcześnie pomalowaną np. na zielono i niebiesko folię bąbelkową naklejanie obrazków np. drzew, warzyw, kwiatów, słońca - tworzenie kompozycji

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.