SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU
Grupa wiekowa: 4-latki
Miesiąc: Wrzesień. Zajęcie 4
Temat: This is my family- To jest moja rodzina
Wyrażenia i struktury zdaniowe: Who’s this? This is...
Cele:
- dziecko utrwali polecenie: Sit down, Stand up, Clap your hands;
- dziecko utrwali słowa piosenki powitalnej „Hello song!”;
- dziecko utrwali poznane nazwy kolorów w języku angielskim;
- dziecko będzie słuchało poleceń po angielsku.
Pomoce dydaktyczne: magnetofon, płyta CD, plakaty z członkami rodziny/flashcards, domino obrazkowe, karty pracy "The family tree.", pacynka – żabka Monika, kredki, nożyczki, gumowe kolorowe piłki.
Przebieg zajęć:
ROZPOCZĘCIE LEKCJI
ETAP 1
Utrwalenie piosenki powitalnej „Hello” z płyty CD z wydawnictwa Nowa Era – wspólne ją zaśpiewanie.
Dzieci siadają w kręgu. Utrwalenie polecenia: Sit down- usiądź, Stand up- wstań.
Hello! hello! It’s nice to see you!
Hello! hello! It’s nice to see you!
ETAP 2
1. Pacynka Monika wita każde z dzieci mówiąc: „Hello......! Nice to see you!
Przypomnienie nazw poszczególnych członków rodziny poznanych na poprzednich zajęciach (mummy, daddy, sister, brother, baby) na podstawie obrazków/flashcards. Następnie nauczyciel pokazuje dzieciom nowe obrazki przedstawiające babcię i dziadka i głośno wymawia nowe słowa. Po czym kładzie wszystkie karty obrazkowe na dywanie i prosi dzieci o wskazanie poszczególnych osób. Za każdym razem za dobrze wskazany obrazek głośno chwali dzieci Exellent! Bravo! Very well!
2. Nauczyciel wręcza każdemu dziecku karty domina, na których są członkowie rodziny. Po czym prosi dzieci by układały domino w określonym porządku- , daddy, sister mummy baby, brother. Dzieci głośno witają każdą osobę z karty mówiąc : hello daddy, hello mummy itd.
3. Nauczyciel pyta, jakiego koloru jest piłka– What colour is it? Dzieci odpowiadają – It's..... Czynność ta jest powtarzana z kolejnymi piłeczkami.
4. Następnie nauczyciel mówi wybrany kolor i prosi o wskazanie przedmiotów w sali w tym kolorze. Wybrane dziecko wstaje i pokazuje kolor.
5. Zabawa z wykonywanie poleceń. Pacynka Monika mówi co mają wykonać dzieci: Stand up! Sit down! Clap your hand!
ETAP 3:
Activity sheets -Karta pracy "Rysowanie - wyklejanka" Dzieci kolorują kredkami postaci na karach pracy . Po czym wycinają je i wklejają je w odpowiednie miejsca na drzewie genealogicznym
ETAP 4:
Pożegnanie. Pacynka zachęca dzieci by śpiewały z nią piosenkę „It’s