Konspekt lekcji języka angielskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W PŁOCKU
Data: 29.10.2013r.
Klasa: III H
Temat: Musical differences – Rodzaje muzyki
Cele i umiejętności: rozszerzenie słownictwa związanego z muzyką,
ćwiczenie umiejętności słuchania; tłumaczenia tekstów, rozmawiania na temat muzyki,
uczniowie potrafią rozpoznać rodzaje muzyki, tłumaczyć tekst piosenki, dyskutować na temat swojej ulubionej grupy czy piosenkarza
Pomoce dydaktyczne: przygotowane ćwiczenia, płyta CD, DVD,
Przebieg lekcji
I. Część organizacyjna
1. Powitanie klasy 0,5 min
2. Sprawdzenie listy obecności 1 min
II. Część główna
4. Wprowadzenie do tematu lekcji :”Jakie znacie rodzaje muzyki?”(What kinds of music do you know?)- nagranie, uczniowie rozpoznają rodzaj muzyki 3 min
5. Rozumienie ze słuchu - uczniowie usłyszą nagranie, w którym mówiący opowiadają o swojej ulubionej muzyce (dopasowanie) 6 min
6. Oglądanie teledysku i uzupełnianie tekstu piosenki (praca w parach)
8 min
7. Tłumaczenie tekstu piosenki (praca w grupach ) 7 min
8. Zapoznanie uczniów z nowym słownictwem (praca w grupach ze słownikiem) 8 min
9. Rozsypanka – łączenie nazw zespołów i dyskusja na ich temat:
Which of these groups do you know?
Which of them is different to all the others? 4 min
10. Dyskusja: Uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące ich muzycznych preferencji i doświadczeń:
Is there a such thing as „good” and „bad” music or is there just music that you like or don’t like?
Have you ever been to a concert? What did you like/ dislike about it?
Can you like a band if you don’t like the people in it?
Describe your favourite band, female/ male singer.
What’s your best song? 6 min
III. Zakończenie
10. Ocena aktywności uczniów 1 min
11. Zadanie pracy domowej :
Describe your favourite singer or prepare a song exercise 0,5min