Numer: 30692
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosenne zabawy na łące - scenariusz warsztatów muzyczno-plastycznych z udziałem rodziców w grupie dzieci 3-letnich

CELE:
- dziecko ma możliwość doznawania przyjemności, radości, spontaniczności, pewności siebie w trakcie zabawy z dorosłymi
- klasyfikuje, segreguje figury
- rozpoznaje kolory
- śpiewa piosenki
- improwizuje przy muzyce z użyciem papieru
- stawia kropki w rytm melodii oraz wyprowadza rytmiczną kreskę z kropki

METODY AKTYWNE:
- Program „ Klucz do uczenia”
- W Krainie papieru- zabawy ruchowe z zastosowaniem różnych form papieru
- Pedagogika Zabawy, Orffa
- Edukacja przez Ruch
POMOCE:
- chusta animacyjna
- domki, figury geometryczne
- duże arkusze szarego papieru, kredki pastelowe
- kolorowe kółka, klej
- płyty CD z nagraniami melodii
- kolorowe motyle
- paski kolorowej bibuły


PRZEBIEG
• Powitanie rodziców wspólną zabawą „ Wszyscy są witam was”(dorosły z dzieckiem )
• „Zróbmy kółka dwa”- zabawa w parach przy muzyce
• Zabawy z chustą animacyjną- „Przebieganie pod chustą” np. przebiegają ci, którzy mają niebieskie oczy, czarne włosy, jasne włosy, mają brata, siostrę itd.
• „Stań na kolorze motylka”- chusta leży na podłodze- wszyscy tańczą wokół chusty, gdy muzyka umilknie stają na kolorze pokazanym przez nauczycielkę
( kolorowe motylki)
• „Kolorowe figury i ich domki”- na chustę wysypane są kolorowe figury- gdy chusta faluje w rytm muzyki figury się poruszają, następnie dzieci odszukują domek dla figur
• „Małe pajączki” – zwija kolorowe paski bibuły samodzielnie i wspólnie z rodzicem- przy piosence – (W krainie papieru)
• „Koncert dla Pani Wiosny”- śpiewa i gra tworząc z pasków bibuły instrumenty(skrzypce, gitara i wiolonczela )
• Chwyć zieloną kredkę i stawiaj kropki w rytm melodii „Rytmiczna kropka”- stawia rytmiczną kropkę w rytm melodii na dużym arkuszu papieru poruszając się po całej sali (metoda Edukacja przez Ruch )
• „ Rysuj zielone kreski” - „Rytmiczna kreska wyprowadzona z kropki”- kreśli kreski w rytm melodii (metoda Edukacja przez Ruch )
• Powiedz co powstało na kartce? ( trawa, łąka )
• Kto mieszka na łące, co rośnie na łące ( żabki, biedronki, kwiatki)
• Wspólnie z rodzicami zrobimy żabki , biedronki i kwiatki- z kolorowych kółek
( naklejanie elementów na trawę)
• Prezentacja prac – oglądanie
• Na zakończenie śpiewanie piosenki – „ Zielona wiosna”
• Ewaluacja – ocena zajęć – ankieta dla rodziców

Opracowała i przeprowadziła :Danuta Banach

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.