X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 30683
Przesłano:

Konspekt zajęć muzycznych w klasie II: Uczymy się piosenki pt. "Świat woła o pomoc"

Konspekt zajęć muzycznych.

Temat: Uczymy się piosenki pt. "Świat woła o pomoc" słowa: Ewa Chotomska, muzyka: Krzysztof Marzec

Klasa: 2
Czas zajęć: 45minut

1. Cel główny:
- uczeń powtarza prostą melodię; śpiewa piosenki z repertuaru dziecięcego, wykonuje śpiewanki i rymowani

2.Cele szczegółowe:
-uczeń poznaje słowa i muzykę piosenki pt. "Świat woła o pomoc"
-uczeń wie jak dbać o środowisko
-uczeń zna różne rodzaje pojemników na odpady
-uczeń myśli kreatywnie, potrafi stworzyć instrument muzyczny

3.Metody
-metoda asymilacji wiedzy – uczenie się przez przyswajanie
-metoda waloryzacyjna– uczenie się przez przeżywanie
-metoda praktyczna – uczenie się przez działanie; metody ćwiczebne, metody realizacji zadań wytwórczych

4. Formy pracy: zbiorowe, indywidualne

5. Formy aktywności muzycznej: śpiew, granie na instrumentach

6. Pomoce dydaktyczne: nagranie piosenki pt. "Świat woła o pomoc", plastikowe butelki, puszki po napojach, pudełka, kapsle, kolorowy papier, gazety, klej, nożyczki, taśma, groch, ryż

7. Przebieg zajęć:

I WSTĘP (5minut)
1. Powitanie.
2. Część organizacyjno-porządkowa (sprawdzenie obecności)
3.Ćwiczenie oddechowe: trzy głębokie wdechy przez nos z uniesieniem w górę rąk i wydechy wraz z opuszczeniem rąk

II CZĘŚĆ GŁÓWNA
1.Pierwsza prezentacja piosenki
2.Rozmowa z dziećmi na temat tekstu piosenki (Pytanie o czym jest piosenka? Prośba aby dzieci się przysłuchały drugi raz i odpowiedziały na pytania Co musimy zrobić? Kto nam może pomóc? Czym nam podziękuje świat?)
3.Druga prezentacja piosenki. (Odpowiedzenie na pytania postawione przez nauczyciela).
4. Pogadanka na temat ekologii. (Jak możemy chronić środowisko? Gdzie wyrzucamy dane śmieci? Jakich toreb powinniśmy używać w sklepach? Czy dzieci słyszały o akcji "Sprzątanie świata"?) (pkt. 1,2,3,4 ok.10min)
5.Nauka piosenki (Jednoczesny tekst z melodią). (10min)
6. Stworzenie ekologicznych instrumentów muzycznych z przyniesionych wcześniej przez dzieci materiałów (plastikowe butelki, puszki po napojach, kapsle, kolorowy papier, gazety, klej, taśma, groch, ryż itp.) (15min)

III ZAKOŃCZENIE
7. Finałowe wykonanie piosenki z jednoczesnym graniem na wykonanych przez dzieci instrumentach.
8. Pożegnanie. (5min)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.