X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 30619
Przesłano:

Papierowe upominki dla Dziadków - konspekt lekcji plastyki

KONSPEKT ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH

Prowadzący: mgr Iwona Rudzka
Klasa: IV c
Data przebiegu zajęć: 21.01.2016
Temat: Papierowe upominki dla Dziadków.
Cel główny: wykonanie z papieru kartki dla dziadka i kwiatka dla babci z okazji ich święta.
Cele operacyjne. Uczeń:
-potrafi zrobić kartkę z życzeniami i przestrzenny kwiatek,
-umie wykonać pracę pod kierunkiem nauczyciela,
-dba o bezpieczeństwo w trakcie wykonywania pracy,
-zwraca uwagę na estetykę i oryginalność wykonanej pracy plastycznej,
-zna pojęcie „ hand made” i potrafi objaśnić jego znaczenie,
-umie wykorzystać różne materiały i zastosować je w pracy plastycznej dbając o
środowisko.
Elementy oceniania kształtującego:
Cele sformułowane w języku ucznia:
- wykonam kartkę i kwiatek z okazji dnia Dziadków,
-będę aktywnie uczestniczył w zajęciach,
Kryteria sukcesu dla ucznia:
-potrafi wykonać upominki dla Dziadków wykorzystując materiały wtórne: wytłoczki do jajek, papierki do mufinek, patyczki do szaszłyków,
-zna wartość prezentów wykonanych „ hand made”
-dba o oryginalność i estetykę prac
NaCoBeZu (Na Co Będę Zwracała Uwagę)
-estetyczne i pomysłowe wykonanie pracy,
aktywne uczestnictwo w zajęciach.
Informacja zwrotna
Udzielana na bieżąco w formie ustnej, pochwała na koniec lekcji za aktywny udział w lekcji
i wykonanie upominków.
Odniesienie do podstawy programowej
Tworzenie wypowiedzi – ekspresja przez sztukę. Uczeń:
1) podejmuje działalność twórczą, posługując się podstawowymi środkami
wyrazu plastycznego w kompozycji na płaszczyźnie i w przestrzeni (stosując określone materiały, narzędzia i techniki właściwe dla tych dziedzin sztuki);
2) realizuje projekty w zakresie form użytkowych
Metody pracy:
- metody aktywizujące,
- praktycznego działania,
- oparta na słowie – pogadanka, dyskusja
Forma pracy:
- indywidualna, zwrócenie szczególnej uwagi na uczniów, którzy potrzebują pomocy w trakcie pracy na lekcji
Pomoce dydaktyczne:
Cytaty i wiersze o Dziadkach, wzory wykonanych prac plastycznych, wytłoczki z jajek, patyczki do szaszłyków, papierki do mufinek, plastelina, klej, materiały zdobnicze.


Przebieg zajęć:
I Część wstępna
1. Czynności organizacyjne.
2. Wprowadzenie do tematu lekcji.
II Część główna
3. Podanie tematu i celów lekcji.
4. Zaprezentowanie gotowych prac i omówienie sposobu ich wykonania.
5. Pomoc uczniom w trakcie wykonywania prac.
III Część podsumowująca
6. Ocena pracy uczniów na lekcji.
7. Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.