Numer: 30489
Przesłano:
Dział: Języki obce

Skąd się bierze cień? - Konspekt lekcji języka angielskiego dla kl. I

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa : I a
Data : 14.05.2015

Temat : Skąd się bierze cień? Słuchamy historii o cieniu.

Cele lekcji :
- uczeń potrafi rozpoznać zjawiska przyrodnicze oraz używa podstawowego słownictwa z zakresu innych obszarów edukacyjnych: edukacja przyrodnicza.
- uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania związane z obejrzaną historyjką o cieniu.
- uczeń rozumie polecenia nauczyciela i reaguje na nie.
Metody: aktywizujące z użyciem kart obrazkowych i wyrazowych, filmu DVD oraz strony internetowej.
metoda komunikacyjna, podawcza
Formy pracy: z całą klasą
Materiały: karty obrazkowe i wyrazowe, laptop, tablica interaktywna z programem „Explorers1”, strona internetowa: http://www.bbc.co.uk/schools/scienceclips/ages/7_8/light_shadows.shtml

Przebieg lekcji

I .Rozgrzewka:
- N wita uczniów: „Hello, piosenka „ hello, how are you?(CD 1:76), str.38. ”+ obecność.
- N rysuje na tablicy cele lekcji (karty z historyjki, Johnny i cień + shadow)
(Celem lekcji jest wysłuchanie i zrozumienie historyjki o Johnnym, sprawdzę to zrozumienie poprzez zadawanie pytań. Po dzisiejszej lekcji będziecie umieli rozpoznać i nazwać po angielsku podczas jakiej pogody możemy zaobserwować cień. Dowiecie się również kilku ciekawych rzeczy na temat cienia.)

II. Rozwinięcie:
- N pyta o pogodę z użyciem kart obrazkowych „What’s the weather like?+ house, farm, lake.
- Historyjka: CD 2:32 (karty z pogodą i + obrazki z historyjką) – str. 57.
1.Who’s this?, Where’s Johnny?, Who’s this? (sister and dad), What’s this? (a shodow),Look! Is it cloudy? What’s the weather like? Can you see Johnny’s shadow?
2. Where’s Johnny? Who’s this? Look! Is it sunny? What’s the weather like? (It’s cloudy), Can you see Johnny’s shadow?
3. Where’s Johnny?, Who’s this ? Is it sunny? What’s the weather like? (It’s raining), Can you see Johnny’s shadow?
4. Where’s Johnny?, Who’s this ? Is it sunny? What’s the weather like? Can you see Johnny’s shadow ?
5. Where’s Johnny? (at school) Who’s this ? (a teacher) Is it sunny? What’s the weather like? (It’s foggy) , Can you see Johnny’s shadow?
6. Where’s Johnny? (at the farm), Who’s this ?( Granny)Is it sunny? What’s the weather like? ( It’s snowing), Can you see Johnny’s shadow?
7. Where’s Johnny?, Who’s this ? (Grandad) Is it sunny? What’s the weather like? It’s windy), Can you see Johnny’s shadow?
8. Where’s Johnny? (at the park) Who’s this ? Is it cloudy, foggy, raining, snowing? What’s the weather like? (It’s sunny)Can you see Johnny’s shadow?
Count the shadows.(14)
- N+ UU rozmawiają na temat tego zjawiska:
* kiedy pojawia się cień?
* czy moc światła ma wpływ na kolory przedmiotów i ludzi?
Na te i parę innych pytań znajdziemy odpowiedz na stronie internetowej.
- Wykorzystanie strony internetowej http://www.bbc.co.uk/schools/scienceclips/ages/7_8/light_shadows.shtml
W celu zbadania związku pomiędzy światłem, pogodą i cieniami.
N zadaje pytania UU:
*co dzieje się, gdy światło zbliża się do obiektu? (powiększa się cień)
* co dzieje się, gdy poruszymy światłem w górę lub dół? (cień zmienia miejsce)
* Co dzieje się, gdy ściemniamy, rozjaśniamy światło? (blednie cień)
* Kiedy cień jest najkrótszy? (gdy słońce jest nad nami, godz. 12.00)
* gdzie znajduje się cień, jeśli źródło światła jest przed nami? (za nami)
- open your books, p. 57., ex. 1.
Can you see the shadows?, Is it a sunny day?
Book, p. 57, ex. 2. Listen and number the pictures (CD2: 33) Colour the shadows.
Opcja dodatkowa – ćwiczenie, str.51.

III. Zakończenie
- zabawa sprawdzająca osiągnięte cele: Put your Book – yes, a pencil – no.
- ewaluacja: sprawdzenie celów lekcji: N pyta U czego się nauczyli, co zapamiętali z lekcji i czy im się podobała.
- pożegnanie : It’s time to tidy up and to say goodbye.piosenka str. 2

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.