Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców: „Jasełka”
Grupa: 5-6-latki
Data: 18.12.2015r.
Cele ogólne:
odczuwanie radosnego nastroju Świąt Bożego Narodzenia,
wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym.
Cele szczegółowe:
dziecko potrafi deklamować wiersze w języku obcym nowożytnym,
dziecko potrafi zaśpiewać znane piosenki o tematyce świątecznej,
potrafi właściwie zachować się podczas występów artystycznych.
Metody pracy:
słowne,
oglądowe,
czynne.
Formy pracy:
zbiorowa,
grupowa,
indywidualna.
Środki dydaktyczne: stroje dzieci, dekoracja sali, płyta CD, odtwarzacz CD, mikrofony, rekwizyty: literki S-A-N-T-A, grzechotki z dzwonkami dla każdego dziecka.
Przebieg zajęcia:
1. Piosenka „Jingle Bells”.
2. Wiersz:
What is Christmas? We will tell you.
It's putting love in all we do.
In our work, in our play,
in our living every day.
It is showing love for others.
Father, Mother, Sisters, Brothers.
3. Piosenka: „Ring the bells”
4. Wiersz:
When Santa comes to our home
I would like to peek.
But I know he will never come
Until I'm fast asleep.
5. Wiersz:
Who is it?
Who laughs this way „ho, ho, ho”?
Who drives a sleigh in the snow?
Whose hair is white, whose coat is red?
Who has a red hat on his head?
Who brings fun for girls and boys?
Yes! It's Santa with the toys!
6. Piosenka: „S-A-N-T-A”
7. Wiersz:
I'm a little Santa, short and fat.
Here is my beard and here is my sack.
On Christmas Eve, I hop in my sleigh
with a „ho, ho, ho” I'm on my way.
8. Piosenka: „We wish you a Merry Christmas”
9. Zakończenie. Rozejście się dzieci.