SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”
I.DATA: 26.11.2015 r..
II.UCZESTNICY: uczniowie klas szkoły podstawowej.
III.CELE:
1. Kształtowanie u dzieci poczucia konieczności dbania o zabawki.
2. Rozwijanie umiejętności poprawnego formułowania wypowiedzi.
3. Wielozmysłowa stymulacja oparta na łączeniu wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych i dotykowych.
IV.ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
magnetofon, płyty CD, pluszowe misie, chusta animacyjna, sylweta „niekompletnego misia Uszatka”, talerze z miodem, 5- elementowe ilustracje misiów, talerze z miodem,
V.PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:
1.Powitanie. Nauczycielka wita dzieci słowami:
Dzień dobry! Czy wiecie jaki dziś dzień? Kto ma swoje święto? Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pierwszego czerwca swoje święto mają wszystkie dzieci, a 25 listopada święto mają misie. Bardzo miło mi was gościć w Krainie Pluszowych Misiów. Z tej właśnie okazji prosiłam, aby każde z was przyniosło dziś do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Przedstawcie waszych ulubieńców kolegom.
2. „Przedstaw swojego misia”- dzieci prezentują kolegom swoje misie przyniesione do przedszkola.
3. „Miś Uszatek”. Słuchanie piosenki o Misiu Uszatku. Wyszukiwanie misia zbliżonego wyglądem do Misia Uszatka.
4. „Czyj miś największy?”- ustawianie przyniesionych przez dzieci misi na dywanie według wielkości od największego do najmniejszego.
5. Zabawa „Co się dzieje?” z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
- „Misie jadą samochodem”- wybrane dzieci trzymają swój koniec chusty i poruszają się powoli dookoła,
- „Sztorm”- na chuście leżą maskotki, a dzieci podrzucają je do góry tak, aby nie spadły.
6. „Wesoły miś”- uzupełnianie sylwety Misia Uszatka brakującymi elementami.
7. Zlizywanie z talerza „misiowego przysmaku” - miodu. Kilku uczniów próbuje jednocześnie starannie zlizać miód z talerza.
8. „Ułóż misia z części”- dzieci w parach otrzymują ilustracje różnych znanych misiów ( Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Koralgol, Miś Yoggi). Ilustracje pocięte są na 5 elementów. Zadanie dzieci polega na ułożeniu całości z części i przyklejeniu powstałej ilustracji na kartkę papieru.
9. „Małe co nieco”- degustacja misiowych przysmaków, słodki poczęstunek.
10. Pożegnanie.