X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 29860
Przesłano:
Dział: Świetlica

Scenariusz zajęć taneczno-ruchowych w kl. I-III

Cele:
- kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej dzieci
- wzmocnienie równowagi i prawidłowej postawy ciała
- rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie
- kształtowanie cech motorycznych poprzez zabawę z nietypowym przyborem

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, gazety, chusty, płyta z muzyką, kaseta Klanza ,,Tańce integracyjne”

Metody: ruchowa ekspresja twórcza zabawa, taniec pokaz

Czas zajęć:60 min


Przebieg:
1.Powitanie w kole ustalonym gestem

2. Aerobik z gazetą –ćwiczenia z nietypowym przyborem.
Dzieci poruszają się w rytm muzyki z gazeta w ręce, na hasło wykonują określone ćwiczenia:
*,,Marsz lalek”- marsz z gazetą na głowie tak, żeby nie spadła.
*,,Czytanie gazety”- Gazeta trzymana oburącz przed sobą.- skręty głowy w prawo i w lewo, ,,czytanie” wolne i szybkie.
*,,Mycie podłogi”- w siadzie skocznym, gazeta przed sobą ręce na gazecie, przesuwanie obszernymi ruchami gazety w różnych kierunkach.
*,,Zręczne ręce”- zgniatanie gazety w kulkę, zabawa kulkami jak śnieżkami, podrzucanie kulki jedna ręką chwytanie druga, rzut kulką do celu ( do kosza).

3.Ekspresja ruchowa z chustą do różnego rodzaju muzyki – dzieci poruszają się po sali w różnych kierunkach starając się ruchem ciała i chusty przedstawić słuchaną muzykę.

4.Zabawa,,Żaby i kałuże”- ciąg dalszy zabaw z chustą. Dzieci rozkładają chusty przed sobą ale jest ich o jedną mniej niż dzieci, dzieci- żabki poruszają się w rytm muzyki między chustami,, na pauzę wskakują do kałuży .Dziecko bez ,, kałuży” odpada.
5.Zabawa ,,Kałuża- kropla-parasol”- dzieci poruszają się po sali zgodnie z akompaniamentem trzymając chusty .Na hasło:
-,,kałuża”- przeskoki nad chusta z nogi na nogę
-,,kropla”- wyskoki w górę (z wyrzutem chusty) z przysiadem
-,,parasol”- przykucnięcie z rozłożoną nad głową chusta

6.Nauka układu ruchowego do melodii dyskotekowej. Dzieci stoją twarzami do środka koła, ustalamy umowne pary.
Wstęp: 8 taktów
1 - 4- oczekiwanie
5 - 6- w parach przeciąganie oburącz ze swoim partnerem
7 - 8-w parach przeciąganie z partnerem z drugiej strony

Część główna :12 taktów
1-dwa kroki dostawno- dostawne w prawo
2-dwa kroki dostawno-dostawne w lewo
3- trzy kroki do przodu, czwarty dostawić
4-trzy kroki do tyłu czwarty dostawić
5-8- powtórzenie jak w taktach 1-4
8-10-zwrot do swojego partnera, partnerzy trzymając się za ręce wykonują pełny obrót w parze
11-cztery kroki po linii koła do przodu mijając się ze swoim partnerem prawym ramieniem
12-ukłon przed nowym partnerem i zwrot do środka koła

7.Kilkakrotne powtórzenie tańca

8. Uspokojenie organizmu relaks przy muzyce poważnej

9.Pożegnanie w kole umówionym gestem
Opracowała :
Mgr Marta Boksa

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.