Numer: 29810
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pasowanie na przedszkolaka - scenariusz uroczystości

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNEJ
„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

Cele ogólne:
- przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci,
- nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami personelem przedszkola,
- tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania,
- integrowanie się we wspólnej zabawie dzieci, rodziców i nauczycielek,
- zaprezentowanie umiejętności dzieci

Cele operacyjne:
- dziecko śpiewa piosenki, recytuje wiersze, inscenizuje ruchem piosenki,
- dziecko pokonuje lęk przed występami publicznymi,

Przebieg uroczystości:
1.Powitanie gości przez nauczycielkę- Miłych gości dziś witamy i na pasowanie zapraszamy.
Teraz pora na występy, każde dziecko dziś przejęte
Mili państwo posłuchajcie, oklaskami nagradzajcie.

2.Nauczycielka mówi do dzieci : ,,Co umie zrobić prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi zaśpiewać hymn grupowy.”

Dzieci śpiewają piosenkę inscenizowaną ruchem pt. „My jesteśmy biedroneczki”
My jesteśmy biedroneczki
my nie mamy nic takiego
dwa skrzydełka, kilka kropek
a ząbka żadnego

Moja kumo biedroneczko
daj mi rączki obie
gra muzyka, jest wesoło
zatańczymy sobie

3.Nauczycielka ponownie zadaje pytanie: ,,Co jeszcze umie zrobić prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi powiedzieć wierszyk.”

Dzieci recytują wierszyk pt. ,,Wietrzyk i liście”(ilustrują wierszyk ruchem)
Wietrzyk chodzi po ogródku
strąca liście z drzewa.
Wietrzyk gra a one tańczą
pięknie, zamaszyście.

Lecą, lecą liście z drzewa
żółte i czerwone.
Kręcą, kręcą się w powietrzu
w tę i w tamtą stronę.

Wierzyk chodzi po ogródku
do tańca je prosi
Tańczcie, tańczcie słonko świeci
wiatr liście roznosi

4. Nauczycielka :
Prawdziwy przedszkolak potrafi wspólnie z kolegami bawić się w pociąg”.

Dzieci śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg” bawiąc się w pociąg

5.Nauczycielka:
Prawdziwy przedszkolak potrafi liczyć.

Dzieci recytują wierszyk „Jeden palec”
Jeden palec, drugi, trzeci
tak potrafią liczyć dzieci
czwarty, piąty palec mam
popatrz umiem liczyć sam

6.Nauczycielka mówi do dzieci: Co jeszcze umie prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi zaśpiewać piosenkę”

Dzieci śpiewają piosenkę „Do przedszkola idzie maluch”
Do przedszkola idzie maluch tup, tup, tup, tup
wszyscy już malucha znają tup, tup, tup, tup.

Zna wierszyki i piosenki la, la, la, la
zawsze chodzi uśmiechnięty la, la, la, la.

Podskakują razem dzieci hop, hop, hop, hop
bo tu czują się najlepiej hop, hop, hop, hop

7.Nauczycielka ponownie zadaje pytanie: „Co jeszcze powinien umieć prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak powinien umieć tańczyć”.

Dzieci wspólnie z rodzicami tańczą przy piosence „Małe czerwone jabłuszko”

7.Nauczycielka: Prawdziwy przedszkolak jest samodzielny, mi. in. potrafi samodzielnie umyć ręce”

Dzieci recytują wiersz ilustrowany ruchem „Plusk w łazience”
Dziś od rana plusk w łazience
to maluchy myją ręce.
Najpierw w wodzie opłukują
potem mydłem nasmarują.
Znowu woda istny cud
w umywalkę puk, puk, puk.
Jeszcze tylko kram zakręcę
już czyste moje ręce.

8.Nauczycielka mówi: „Co jeszcze umie prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi bawić się z kolegami w kółeczko”

Dzieci w kółeczku bawią się w zabawę „Komar”

9.Nauczycielka mówi: „Tyle już umiecie i myślę, że zasłużyliście aby zostać prawdziwymi przedszkolakami. Aby tak się stało musicie jeszcze złożyć przyrzeczenie”

Wyciągnijcie dwa paluszki,
równiuteńko złączcie nóżki,
wszystkiego uważnie słuchajcie
i wyraźnie przyrzekajcie.

My maluchy przyrzekamy:
Co dzień rano buzie mieć roześmianą – Przyrzekamy
Nie płakać, nie szlochać, swoje panie mocno kochać – Przyrzekamy
Zabawki szanować i w sali wszystko porządkować – Przyrzekamy
Grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka – Przyrzekamy
Nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty – Przyrzekamy
Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami - Przyrzekamy

10.Nauczycielka mówi: Teraz Panią Dyrektor do nas zapraszamy, dla Pani specjalne zadanie mamy. Chcemy poprosić o pasowanie i prawdziwym przedszkolakiem, niech każdy maluch zostanie.

11.Wystąpienie Pani Dyrektor oraz dokonanie przez nią pasowania maluszków na przedszkolaków. Wręczenie dzieciom pamiątkowych odznak oraz dyplomów.

12. Obdarowanie dzieci przez rodziców i panie prezentami niespodziankami

13. Wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.



Opracowały: Marzena Rybak, Renata Zarzycka
Nauczycielki Integracyjnego Przedszkola Publicznego nr 4
w Bartoszycach

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.