SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU
Grupa wiekowa: 4-latki
Czas trwania zajęcia: 20 min.
Temat: Merry Christmas!. Życzymy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Słownictwo: Santa Claus, presents, stocking, Christmas Tree.
Cele:
- dziecko rozumie i potrafi wykonać polecenia: Stand up, let's make a circle, sit down, close your eyes, open your eyes;
- dziecko pozna nowe słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia;
- dziecko będzie potrafiło składać życzenia świąteczne w języku angielskim.
Pomoce dydaktyczne: karty prezentacyjne/flashcards związane ze Świętami Bożego Narodzenia, miś pluszowy.
Przebieg zajęć:
ROZPOCZĘCIE LEKCJI – ETAP 1
1. Przywitanie dzieci przez nauczyciela: „Good morning”, dzieci odpowiadają ”Good morning”.
2. Podróż do Wielkiej Brytanii – Lot do Londynu – ilustracja ruchowa lotu samolotu (start z przysiadu, zapięcie pasów (skrzyżowanie rąk ) lot - bieg z wyciągniętymi w bok ramionami, spoglądanie przez okna samolotu – na lewo, na prawo – lądowanie – przysiad itp.). Now we are in England.
3. Dzieci wstają i robią koło. Utrwalenie poleceń: Stand up, let's make a circle.
4. Dzieci siadają. Utrwalenie polecenia: Sit down.
ETAP 2
1. Nauczyciel pyta dzieci czy wiedzą jakie Święto będziemy wkrótce obchodzić? What holiday is coming?
2. Nauczyciel za pomocą kart prezentacyjnych prezentuje nowe słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia (Santa Claus, presents, stocking, Christmas Tree).
Nauczyciel pokazuje dzieciom kolejno karty prezentacyjne/flashcards z nowym słownictwem i wymienia ich nazwy. Następnie nauczyciel podaje pierwszemu dziecku kartę i zachęca dziecko do powtórzenia tego wyrazu. Dziecko powtarza i podaje kartę dziecku siedzącemu obok, które powtarza tą samą czynność, wymawiając słowo. Na koniec ćwiczenia nauczyciel chwali wszystkie dzieci.
3. Zabawa “What’s missing?”. Nauczyciel prosi dzieci o zamknięcie oczu “Close your eyes”. Następnie zakrywa jakiś obrazek i prosi o otworzenie oczu. „Open your eyes. What’s missing?” Dzieci odgadują jakiej karty brakuje.
4. Następnie bierze do rąk misia pluszowego. Demonstruje składanie życzeń świątecznych, zwracając się do misia: Merry Christmas, Teddy! Wesołych Świąt misiu!. Dzieci słuchają nauczyciela i powtarzają wyrażenie.
Nauczyciel trzyma w ręku misia. Następnie głosem misia składa dzieciom życzenia. Dzieci powtarzają za nauczycielem. Następnie w parach składają sobie nawzajem życzenia świąteczne, według zaprezentowanego wcześniej wzoru.
ETAP 3:
1. Dzieci wspólnie z nauczycielem mówią wierszyk na pożegnanie:
Good-bye, good-bye,
have a nice day,
good-bye, good-bye,
come again to play!
2. Ilustracja ruchowa lotu do Polski – stały element zajęć.
Podróży do Polski towarzyszy piosenka „Let's go to Poland”.
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Are you ready?
Are you ready?
Are you ready to say bye-bye?
SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU
Grupa wiekowa: 4-latki
Czas trwania zajęcia: 20 min.
Temat: We wish you a Merry Christmas! – Życzymy Wam Wesołych Świąt!
Wyrażenia i struktury zdaniowe: We wish you a Merry Christmas! – Życzymy Wam Wesołych Świąt!
Cele:
- dziecko rozumie i potrafi wykonać polecenia: Stand up, let's make a circle, sit down, close your eyes, open your eyes;
- dziecko utrwali słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia;
- dziecko pozna piosenkę świąteczną „We wish you a Merry Christmas!”.
Pomoce dydaktyczne: karty prezentacyjne, odtwarzacz CD, płyta CD.
Przebieg zajęć:
ROZPOCZĘCIE LEKCJI – ETAP 1
1. Przywitanie dzieci przez nauczyciela: „Good morning”, dzieci odpowiadają ”Good morning”.
2. Podróż do Wielkiej Brytanii – Lot do Londynu – ilustracja ruchowa lotu samolotu (start z przysiadu, zapięcie pasów (skrzyżowanie rąk ) lot - bieg z wyciągniętymi w bok ramionami, spoglądanie przez okna samolotu – na lewo, na prawo – lądowanie – przysiad itp.).
3. Dzieci wstają i robią koło. Utrwalenie poleceń: Stand up, let's make a circle.
4. Dzieci siadają. Utrwalenie polecenia: Sit down.
ETAP 2
1. Przypomnienie słownictwa związanego ze Świętami Bożego Narodzenia na podstawie obrazków/flashcards.
2. Nauczyciel odtwarza dzieciom piosenkę 'We wish you a Merry Christmas” z płyty CD – dzieci słuchają, a następnie pyta dzieci czy słyszały ją już kiedyś, czy ona się im podoba.
We wish you [wskazujemy palcem osobę naprzeciwko] a Merry Christmas.
We wish you a Merry Christmas.
We wish you a Merry Christmas
and a Happy New Year. [naśladujemy fajerwerki na niebie]
Happy holidays to you, [wskazujemy palcem osobę naprzeciwko]
your family, [wyciągamy ręce przed siebie]
your friends. [wyciągamy ręce przed siebie]
Happy holidays, Merry Christmas,
and a Happy New Year.
Let's clap.
We all do a little clapping. [klaszczemy]
We all do a little clapping.
We all do a little clapping.
Christmas is here.
Let's jump.
We all do a little jumping. [podskakujemy]
We all do a little jumping.
We all do a little jumping.
Christmas is here.
Let's stomp.
We all do a little stomping. [tupiemy]
We all do a little stomping.
We all do a little stomping.
Christmas is here.
Shhh...let's whisper.
We all do a little whispering. [kładziemy palec na buzi]
We all do a little whispering.
We all do a little whispering.
Christmas is here.
Big voices!
We wish you a Merry Christmas.
We wish you a Merry Christmas.
We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year.
3. Nauczyciel śpiewa dzieciom każdą po kolei linijkę, a dzieci powtarzają.
4. Następnie dzieci śpiewają całą piosenkę świąteczną: We wish you a Merry Christmas!. Nauczyciel ilustruje ruchem słowa piosenki, a dzieci próbują po nim powtórzyć.
ETAP 3:
1. Dzieci wspólnie z nauczycielem mówią wierszyk na pożegnanie:
Good-bye, good-bye, have a nice day,
good-bye, good-bye, come again to play!
2. Ilustracja ruchowa lotu do Polski – stały element zajęć. Podróży do Polski towarzyszy piosenka „Let's go to Poland”.
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Are you ready?
Are you ready?
Are you ready to say bye-bye.