Numer: 29674
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zimowe śpiochy - scenariusz zajęć

Cele ogólne:
• Utrwalanie strony lewej i prawej;
• poszerzanie wiedzy przyrodniczej o nazwy zwierząt przygotowujących się do zimy;
• kształtowanie prawidłowej reakcji na sygnał;
• kształtowanie prawidłowego wypowiadania się na dany temat;
• ćwiczenie cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej (opanowania emocji);
• wyodrębnianie głoski w nagłosie;
• poznanie obrazu graficznego głoski t;
• utrwalanie podziału wyrazów na sylaby, przeliczanie liczby sylab;
• ćwiczenie sprawności manualnej;
• tworzenie miłej atmosfery podczas wspólnych zabaw;
• wdrażanie do wykonywania złożonych poleceń.

Cele operacyjne:
Dziecko:
• wie, jakie zwierzęta przygotowują się do zimy;
• rozróżnia stronę lewą i prawą;
• utrzymuje porządek w swoim otoczeniu;
• wyodrębnia głoskę w nagłosie;
• dzieli wyraz na sylaby oraz podaje liczbę sylab w wyrazie;
• naśladuje gestem zwierzęta;
• układa krótkie zdania na temat przeczytanego wiersza;
• sprawnie ustawia się w kole;
• słucha kolegów i uzupełnia ich wypowiedzi;
• stosuje zwroty grzecznościowe wobec swoich kolegów oraz osób starszych;
• doskonale rozumie i wykonuje złożone polecenia Nauczyciela.

Metoda:
• słowna, oglądowa – pokaz, czynna - zadania stawiane dzieciom, zabawa naśladowcza.

Formy pracy:
• Zbiorowa, indywidualna.

Pomoce dydaktyczne:
• Przybory plastyczne, wiersz „Zimowe mieszkania” H. Zdzitowieckiej, obrazki: zwierząt, obrazek z literą T, zagadki o zwierzętach.


Przebieg zajęć:

1. „Po mojej prawej stronie...”- powitanka. Utrwalanie strony lewej i prawej.

2. Wprowadzenie w temat:

• Jaka jest pora roku?
• Jaka będzie następna pora roku?
• Jak przygotowują się do zimy ludzie?
• Jak przygotowują się zwierzęta do zimy?

2. „Zimowe mieszkania” – wysłuchanie wiersza Hanny Zdzitowieckiej. Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i wyciągania wniosków.

3. Rozwiązywanie zagadek o zwierzętach. Wyodrębnianie głoski w nagłosie. Podział nazw zwierząt na sylaby, przeliczanie sylab.

4. „Wielka Litera T” – malowanie litery T w powietrzu i po śladzie – zapoznanie z obrazem graficznym głoski t.

5. „Co robią zwierzęta” – zabawa orientacyjno-porządkowa.

6. Podsumowanie zajęć:
- jakie zwierzątka przygotowują się do zimy;
- jak zwierzęta przygotowują się do zimy;
Ocenienie przez N. pracy dzieci, wpisanie buziek do zeszytów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.