Numer: 29572
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz spotkania integracyjnego dla przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych z okazji obchodów "Dnia Pluszowego Misia"

Cele ogólne:
* stwarzanie sytuacji sprzyjających integrowaniu się dzieci z różnych grup wiekowych
* czerpanie radości ze wspólnej zabawy
* prezentacja zabaw muzyczno-ruchowych z misiami w roli głównej
* utrwalenie zdobytych przez dzieci wiadomości o misiach i niedźwiedziach
Cele szczegółowe - dziecko:
* umie czerpać korzyści ze wspólnej zabawy
* potrafi rozwiązywać zagadki
* zna wiersze i piosenki
* rozpoznaje i nazywa bajkowe misie
Obszary z podstawy programowej:
1.2 - przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (stara się współdziałać w zabawach i w sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych;
8.1 - śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe; chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, w tańcach i muzykowaniu;
12.2 -wie, jakie warunki są potrzebne do rozwoju zwierząt (przestrzeń życiowa, bezpieczeństwo, pokarm) i wzrostu roślin (światło, temperatura, wilgotność);
Metody:
* czynna
* słowna
* elementy pedagogiki zabawy
Formy:
* praca z całą grupą
Środki dydaktyczne: magnetofon, płyty CD z muzyką do śpiewu i zabaw, emblematy smutnej i wesołej buzi, obrazki bajkowych misiów, kolorowanki z misiem, pluszowe maskotki misia, białe kartony, markery, apaszki, dyplomy.


Przebieg spotkania:
1. Wejście dzieci na salę i powitanie przez prowadzącą.

2. ,,Parada misiów”- marsz dzieci z misiami przy piosence ,,Pluszowy miś” (dzieci maszerują w kółeczku z misiami przyniesionymi z domu).

3. Quiz „Co wiemy o misiach?”Prawda- Fałsz ( Jeśli zdanie odczytane przez prowadzącą jest prawdziwe to dzieci podnoszą kciuki w górę, jeśli fałszywe to z kciuki w dół).

Propozycje zdań:
* Niedźwiedzie brunatne zapadają w sen zimowy
* Kubuś Puchatek najbardziej lubi jeść banany
* Panda to czarno-biały miś
* Miś to maskotka a niedźwiedź to prawdziwe zwierzę
* niedźwiedzie polarne mieszkają w domkach na drzewie
* Miś Uszatek jest brązowy i ma oklapnięte ucho

4. Zabawa ruchowo-naśladowcza przy muzyce przygotowana przez gr. IV
5. Odgadywanie zagadek obrazkowych o znanych bajkowych misiach (po jednym chętnym dziecku z każdej grupy)

* Kubuś Puchatek
* Miś Uszatek
* Gumisie
* Troskliwe misie

6. Zabawa ruchowo-naśladowcza przy muzyce przygotowana przez gr. II.

7. Recytacja wierszy o misiach (po jednym chętnym dziecku z każdej grupy).

8. Zabawa ruchowo-naśladowcza przy muzyce przygotowana przez gr. III

9. Ogłoszenie wyników przedszkolnego konkursu plastycznego „Mój ulubiony misiowy bohater” i wręczenie nagród.

10. Zabawa ruchowo-naśladowcza przy muzyce przygotowana przez gr. I

11. Konkurs dla dorosłych ,,Rysuję misia”. (Rysowanie postaci misia wg instrukcji z zawiązanymi oczami).

Proszę państwa oto miś.
Tu jest misia głowa, brzuszek.
A tu łapki dwie.
Jedna noga, druga noga
Oczka dwa, uszka dwa, nosek , pyszczek
I gotowe!!!

12.Zabawa ruchowo naśladowcza „ Niedźwiadek” (dzieci ustawiają się w kole i pokazują gestem śpiewany tekst śpiewany na melodię „ Mam chusteczkę...” )
Jedna łapka, druga łapka(podnoszą prawą, potem lewa rękę)
Ja jestem niedźwiadek (pokazują na siebie)
Trzecia łapka, czwarta łapka( pokazują prawą, lewą nogę)
A to jest mój zadek ( klepią się po pupie)
Lubię miodek, kocham miodek( masują brzuszek praw, lewą ręką)
Wybieram go pszczółkom ( pokazują wybieranie miodu)
Jedna łapka, druga łapka (podnoszą prawą, lewą rękę)
Albo pije rurką( naśladują picie rurką)

13. Podsumowanie wspólnej zabawy – ewaluacja.
(dzieci oceniają swój udział w spotkaniu przez ustawienie się pod emblematem wesołej buzi – jeśli spotkanie im się podobało lub smutnej – jeśli spotkanie im się nie podobało).

14. Podziękowanie za wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcie z misiami.

15.Rozdanie opiekunką grup kolorowanek z misiami dla dzieci i rozejście się do swoich sal.

Opracowała Maria Śmiałek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.