X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 29229
Przesłano:
Dział: Języki obce

Co już umiemy? Konspekt hospitowanej lekcji języka angielskiego w klasie I

Język angielski kl. I SP

Temat: Co już umiemy?

I Cele lekcji
1.Cel ogólny:
-przypomnienie słownictwa z zakresu: podstawowe polecenia, liczby (1-10), kolory, części ciała, zabawki
2.Cele operacyjne:
Uczeń:
-reaguje na polecenia nauczyciela, takie jak: stand up, sit down, yummy, brush your hair, wash your face, touch your nose,
-liczy od 1 do 10,
-nazywa kolory,
-wskazuje i nazywa części ciała: head, nose, tummy, toes, hand, foot,
-nazywa zabawki: plane, car, teddy, doll, ball, robot, scooter, bike
II Metody pracy
- TPR- Total Physical Response,
- gra ‘Simon says’,
- walizeczka i koszyk
III Formy pracy
-grupowa
-indywidualna
IV Pomoce dydaktyczne
- flashcards z ilustracjami zabawek
- grająca mata z liczbami i kolorami,
- kłębek włóczki,
- płyta CD z piosenkami: ‘What’s your name?’ i ‘Touch your head’
- karta pracy

Przebieg lekcji:

I Warm-up ( rozgrzewka)
1. Powitanie.
2. Sprawdzenie obecności
3. Pytania ( stały element lekcji): What’s your name?, How are you?
4. Piosenka ‘What’s your name?’
5. Uświadomienie celów lekcji
6. Zapisanie tematu

II Lead-in ( faza właściwa)
1. Gra ‘Simon says’- powtórzenie poleceń: stand up, sit down, yummy, brush your hair, wash your face, touch your nose.
2. Powtórzenie liczb i kolorów
a) Powtórzenie najpierw z dziećmi liczb i kolorów.
b) Pajęczynka z liczbami. Mówię „one” i rzucam do ucznia kłębek włóczki.
Uczeń chwyta nitkę mówi „two” i rzuca do kolejnej osoby itd. aż do 10
c) Piłka parzy- stajemy w okręgu; nauczyciel mówi kolor po angielsku i rzuca
kłębek do ucznia, ten podaje następny kolor itd. Nie łapiemy na słowo ‘black’
d) Grająca muzyczna mata z kolorami i liczbami do 10- uczniowie kolejno
idą po macie i nazywają liczby oraz kolory.
3. Części ciała
a) Piosenka ‘Touch your head’. Po piosence sprawdzam znajomość słówek:
head, nose, tummy, toes, hand, foot.
4. Zabawki
a) Flashcards z zabawkami: plane, car, teddy, doll. Uczniowie nazywają je
i pokazują odpowiednie gesty.
b) Ćwiczenie ‘What’s missing?’ Pokazuję dzieciom flashcards ze słówkami:
doll, car, ball, bike, scooter i usuwam jedną z kart z tablicy. Uczniowie mówią
jakiej karty brakuje.

III Follow-up ( podsumowanie)
a) Proszę uczniów o wymienienie słów, które zapamiętali.
b) Ewaluacja: rysunek walizeczki i koszyka. Uczniowie wstawiają „+” do walizeczki, gdy są zadowoleni z lekcji, a „-” jeżeli lekcja im nie podobała się.
c) Praca domowa
Karta pracy z liczbami i kolorami. Objaśnienie pracy domowej.
d) Pożegnanie
Homework
Pokoloruj według instrukcji:
zero is red,
one is black,
two is green,
three is yellow,
four is orange,
five is pink,
six is blue,
seven is brown,
eight is white

Należy dołączyć rysunek z cyframi od 0 do 8. Cyfry muszą mieć kontury.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.