Numer: 29011
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Sport to zdrowie. Scenariusz spotkania sportowego na Dzień Babci i Dziadka

Scenariusz spotkania sportowego na Dzień Babci i Dziadka

Temat: Sport to zdrowie
Data: 21.01. 2014r.
Wiek dzieci: 5 – latki

Cele:
- rozwijanie sprawności ruchowej, poczucia wiary w swoje siły i możliwości
- zdobycie pewności siebie i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu
- nawiązanie bliskiego kontaktu, zdobycie wzajemnego zaufania
- poznawanie swojego ciała i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka

Metody:
- podająca
- współpracy

Formy: indywidualne, w parach, grupowe

Pomoce: kocyki, woreczki, pachołki, koła, łopatki, piłeczki, duże klocki (materace), płyta CD, lina, mazaki, arkusze szarego papieru, szarfy.

Przebieg zajęcia:
Czynności organizacyjno- porządkowe.
Wejście do sali w parach, przywitanie, krótkie przedstawienie artystyczne

1. Piosenka pt.: „Polka dla Babci i Dziadka”

Dziś w przedszkolu piękny bal
bal wspaniały na sto par
Bal dla dziadków i dla babć
piękny zapraszamy was

Refren.
To jest polka dla dziadziusia
i dla babci i dla wnusia
Kto poleczkę naszą zna niech zatańczy tak
jak ja. x2

Do przedszkola zapraszamy
babcię, dziadka,
tatę, mamę.
Gdy tańczymy polkę wraz bardzo miło
płynie czas.

Refren.

To jest polka dla dziadziusia
i dla babci i dla wnusia
Kto poleczkę naszą zna niech zatańczy tak
jak ja. x2
2. Wiersz pt. „Kalendarz”

Kalendarz ma kartek wiele
czarne na co dzień, czerwone w niedzielę.
Zrywam dzisiaj kartkę - znowu zwykła strona.
Lepsza na Dzień Babci byłaby zielona,
albo żółta słoneczna, pachnąca jak róża.
Zrobię ci kalendarz babciu, kiedy będę duża.
Dzieci dobierają się w pary z rodzicem.

3. „Sport to zdrowie”

Wszystkie wnuki dziś świętują
i Dniem Dziadków się radują.
Babciu, dziadku weź swój dres
i na zawody z wnukami śpiesz.

Zajęcia sportowe:

A. Wspólny taniec przy piosence „Labada”

Prowadząca zaprasza wszystkich na środek sali - uczestnicy stają w dużym kole i tańczą wspólnie do piosenki „Labada”; wykonują ruchy zgodne z tekstem tj.: „uszy już były? Łapiemy się za uszy”.

B. „Portret wnusia”

Prowadząca zaprasza na środek czworo gości. Zadaniem dziadka lub babci jest narysowanie z zamkniętymi oczami portretu wnuczka na tablicy. Oglądanie powstałych prac i szukanie podobieństw. Podpisywanie prac i umieszczenie ich w szatni przedszkolnej.

C.„Bieg między pachołkami”

Uczestnicy otrzymują szarfy i zostają podzieleni na trzy drużyny. Zadaniem każdej z nich jest bieg między pachołkami z piłeczka umieszczona na łopatce i powrót na koniec kolejki (tak, aby piłka nie spadła). Wygrywa drużyna, która najszybciej ukończy bieg.

D. „Wyścigi w parach”

Prowadzący związuje nogę dziadka i wnuczka szarfą, a ich zadaniem jest jak najszybsze obiegnięcie pachołka i powrót na swoje miejsce. Następna para startuje po „przybiciu piątki” z współzawodnikami.

E. „Piłka na kiju”

Uczestnicy podzieleni zostają na trzy zespoły. Zadanie każdego jest następujące: dwie osoby trzymają dwa kijki, na których umieszcza się piłkę. Zawodnicy biegną z piłką do pachołka i wracają tak, aby piłka nie spadła. Wygrywa drużyna, która jak najszybciej ukończy bieg z piłka w znajdująca się na kijach.
F. „Dziadkowie kontra wnuki”

Uczestnicy podzieleni zostają na dwie drużyny, których zadaniem jest bieg do pachołka przejście przez koło hula – hop (przełożenie koła przez całe ciało) i obiegnięcie pachołka, powrót na miejsce.

G. „Dziecko w kocu”

Udział biorą chętne osoby - 2 drużyny. Dzidek lub babcia ciągną wnuka w kocu do wyznaczonego celu i z powrotem. Wygrywa drużyna, która ukończy bieg jako pierwsza i nie zgubi swojego wnuczka.

H. „Taniec z balonem”

Zawodnicy w parze (wnuk i dziadek) umieszczają balon między sobą i tańczą tak, aby balon nie wypadł. Wygrywa para, która utrzyma balon jak najdłużej.

I. „Przeciąganie liny”

Dwie drużyny - babcie z wnuczkami przeciwko dziadkom i wnukom przeciągają linę między sobą.


J. Zabawy z chustą animacyjną/spadochronem:
Zawodnicy ustawiają się wkoło chusty i falują nią delikatnie, na hasło prowadzącej uczestnicy muszą np.:
- przebiec pod chustą ci, którzy, np.: mają blond włosy, brązowe oczy itp.
- tworzenie fal i podrzucanie piłki w taki sposób, by nie spadła na podłogę.

K. „Gdzie jest mój wnuczek?” Rozpoznawanie swoich wnucząt za pomocą dotyku
(z zawiązanymi oczami).

L. Dyskoteka z Babcią i Dziadkiem. Tańce i pląsy przy muzyce dziecięcej

M. Rozdanie upominków wykonanych przez dzieci, poczęstunek i pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.