X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 29002
Przesłano:

Wiosna malowana tańcem i muzyką - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ MUZYCZNO-RUCHOWYCH PT: „ WIOSNA MALOWANA TAŃCEM I MUZYKĄ” przeprowadzonych w grupach rewalidacyjno-wychowawczych C i D
OSOBY PROWADZĄCE:
Mgr Elżbieta Bukowska-Bałakier
Mgr Agnieszka Górska

CELE OGÓLNE:
• Rozwijanie koordynacji ruchowej, słuchowej, wzrokowej
• Ćwiczenia umiejętności współdziałania z opiekunem
• Dostarczanie kontrolowanej ilości bodźców sensorycznych i integrowanie wrażeń zmysłowych /wzroku, węchu, dotyku i słuchu/
CELE OPERACYJNE:
• Uczeń samodzielnie lub z pomocą:
• Przykleja na sukienkę wiosny kolorowe kwiaty, motyle, listki
• Polisensorycznie poznaje zwiastuny wiosny /kwiaty, gałązki z liśćmi; deszcz, wiatr/
• Trzyma instrumenty muzyczne konwencjonalne lub niekonwencjonalne i posługuje się nimi
• Słucha odgłosów wiosny i próbuje je różnicować
• Śledzi wzrokiem wykonywane czynności przez nauczyciela
METODY PRACY:
Kierowania własną działalnością dziecka, obserwacji i pokazu, elementy pedagogiki zabawy, elementy metody F.Affolter
FORMY PRACY:
Praca indywidualna w ramach grupy, zbiorowa zindywidualizowana
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Magnetofon, płyta z nagranym podkładem muzycznym, miód, kolorowe szablony kwiatków, listków i motyli, kosz z kwiatami, gałązkami z listkami, spryskiwacz z wodą, parasolki, bociany drewniane, żaby, konwencjonalne i niekonwencjonalne instrumenty muzyczne, kolorowe chustki, chusta terapeutyczna,


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Powitanie uczestników piosenką:
„Dzień dobry witam Was , na zabawę przyszedł czas,
podaj rękę prawą lewą i przywitaj się dziś ze mną”
/Nauczyciel podchodzi kolejno do każdego dziecka i wita się z nim piosenką/;
2. Zabawa muzyczno-ruchowa „Obudź się misiu”- budzenie śpiącego misia ze snu zimowego i zaproszenie do zabawy Pani Wiosny
„Obudź się misiu choć na chwileczkę- przejdź się po lesie jeszcze troszeczkę
Nie śpij już misiu to wstyd być śpiochem –Przespałeś wiosnę-Oj jeszcze trochę
Świat taki piękny zniknęły smutki-Już wiosna misiu za ćwierć minutki
Nie chcesz? A co to? Jak ci się zdaje ? powąchaj miodek ! Natychmiast wstaję!!!!”;
3. Wspólne ubieranie Pani Wiosny w kolorowe kwiaty, motyle, listki. Wielozmysłowe zapoznanie uczniów ze zwiastunami jakie przyniosła Pani Wiosna / kwiatki, gałązki z listkami, deszczyk, bociany i żabki/;
4. Piosenka dla Pani Wiosny / swobodny akompaniament na instrumentach muzycznych do piosenek: Kwiatowa wróżka, Zielona wiosna/;
5. Improwizacje kierowane przy muzyce „Taniec kwiatów” /uczniowie trzymają kwiaty w dłoniach i wykonują określone ruchy do utworu muzycznego/;
6. Wiosenne zabawy animacyjne z chustą terapeutyczną i kolorowymi balonami;
7. Zabawa terapeutyczna „Czarowanie kwiatu” spontaniczne układanie kolorowego kwiatu z różnobarwnych chustek;
8. Taniec z Panią Wiosną w kręgu tanecznym /taniec Lollipop/;
9. Pożegnanie uczniów piosenką:
„Do widzenia, żegnamy Was, na pożegnanie nadszedł już czas
Razem nam dzisiaj miło tu było, ale się szybko wszystko skończyło”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.