Zajęcia koleżeńskie z zakresu nauczania języka angielskiego na etapie przedszkolnym, 25 III 2015 r.
KONSPEKT ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
TEMAT: FOOD (JEDZENIE), TOYS (ZABAWKI)– ZABAWY RUCHOWE.
Prowadzenie: Katarzyna Powirska
Cele nauczania ogólne:
* Określanie zabawek
* Bogacenie słownictwa związanego z jedzeniem
Cele nauczania szczegółowe:
*Uczeń :
- rozumie nazwy zabawek i jedzenia,
- potrafi prawidłowo wymówić nazwy zabawek,
- ćwiczy umiejętność efektywnego współdziałania w grupie.
Formy pracy:
*zbiorowa
Metody pracy:
*wizualne (kolorowe plansze)
*czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań, nazwy kolorów)
*TPR – Total Physical Response
Czas:
* jedna jednostka lekcyjna (30 minut)
Środki dydaktyczne:
*Kolorowe plansze
*Nagrania z muzyką
*”Magic box” - magiczne pudełko
TOK ZAJĘĆ:
1. Część wstępna zajęć
- Powitanie. Nauczyciel wita się z uczestnikami słowami Hello!
Piosenka „Hello”.
Sprawdzenie obecności.
2. Część zasadnicza zajęć
- Zabawa „Magic box”: Uczestnicy siedzą w kole. Nauczyciel chodzi z magicznym pudełkiem, a zadaniem każdego dziecka jest wylosowanie kartonika z symbolem zabawki i nazwanie go. Następnie dzieci z tym samym symbolem łączą się w grupy. Nauczyciel wypowiada poznane nazwy, a zadaniem uczestników jest wstanie po usłyszeniu nazwy swojej zabawki.
Piosenka „It's delicious”
- Zabawa „What's missing?”: Nauczyciel prosi wszystkich uczestników o zamknięcie oczu, poleceniem – close your eyes, i chowa jedną z wcześniej poznanych kart obrazkowych. Następnie zadaniem dzieci jest odgadnięcie jakiej karty brakuje i podanie jej angielskiej nazwy.
Piosenka „This is my home”
3. Część końcowa zajęć
- Zabawa „Cards”: Dzieci stają w kole. W trakcie piosenki podają sobie karty z jedzeniem. Gdy muzyka ucichnie, nauczyciel podaje nazwę jedzenia, a zadaniem dziecka jest podniesienie właściwej karty w górę.
- Pożegnanie. Piosenka „Goodbye”